II Święto ul. Oławskiej z Radiem RAM

Radio RAM | Utworzono: 31.08.2016, 12:32
A|A|A

fot. Anna Mikołajczyk

Ulica Oławska we Wrocławiu pamięta jeszcze czasy średniowiecza, do połowy XX wieku kursowały po niej tramwaje, a dziś to jeden z najbardziej popularnych deptaków prowadzących do Rynku. Spiesząc się, w codziennym trybie obowiązków, nie często mamy okazję przysiąść na jednej z ławek, czy zatrzymać się przy fontannie, która zaprasza od strony pl. Dominikańskiego, a to właśnie tam stała niegdyś Brama Oławska witająca handlowców na szlaku jedwabnym.

W sobotę Radio RAM przyłączyło się do obchodów II Święta ulicy Oławskiej. Były spacery w kapeluszach i strojach dawnych, było wicie wianków, a w strefie aktywności gra w piłkarzyki. Z małej sceny czas spacerowiczom umilała swoim głosem Kasia Mirowska.

W plenerowym studiu Radia RAM słuchaliśmy o historii ulicy, która dziś jest o ok. 4 metry wyżej niż w średniowieczu, o najstarszych budynkach i ich architekturze, a także o nas samych, wrocławianach.

Jak słyszeliśmy jest nas we Wrocławiu ponad 630 tysięcy mieszkańców. Dziesiątki, a może nawet setki razy w roku przemierzamy półtorakilometrową ulicę Oławską, na której deptaku warto czasem przystanąć i przypomnieć sobie, że przed wojną w budynku Urzędu Statystycznego była fabryka kapeluszy, wokół kwitło rzemiosło, a środkiem jechały dorożki.

Dziękujemy i do zobaczenia na ulicy Oławskiej za rok.

REKLAMA