A | A | A

II Święto ul. Oławskiej z Radiem RAM

Radio RAM
Utworzono: 2016-08-31 12:32 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Piękne kapelusze i kolorowe wianki powróciły jak za dawnych lat. II Święto ulicy Oławskiej było okazją do podróży w czasie.
fot. Anna Mikołajczyk

Ulica Oławska we Wrocławiu pamięta jeszcze czasy średniowiecza, do połowy XX wieku kursowały po niej tramwaje, a dziś to jeden z najbardziej popularnych deptaków prowadzących do Rynku. Spiesząc się, w codziennym trybie obowiązków, nie często mamy okazję przysiąść na jednej z ławek, czy zatrzymać się przy fontannie, która zaprasza od strony pl. Dominikańskiego, a to właśnie tam stała niegdyś Brama Oławska witająca handlowców na szlaku jedwabnym.

W sobotę Radio RAM przyłączyło się do obchodów II Święta ulicy Oławskiej. Były spacery w kapeluszach i strojach dawnych, było wicie wianków, a w strefie aktywności gra w piłkarzyki. Z małej sceny czas spacerowiczom umilała swoim głosem Kasia Mirowska.

W plenerowym studiu Radia RAM słuchaliśmy o historii ulicy, która dziś jest o ok. 4 metry wyżej niż w średniowieczu, o najstarszych budynkach i ich architekturze, a także o nas samych, wrocławianach.

Jak słyszeliśmy jest nas we Wrocławiu ponad 630 tysięcy mieszkańców. Dziesiątki, a może nawet setki razy w roku przemierzamy półtorakilometrową ulicę Oławską, na której deptaku warto czasem przystanąć i przypomnieć sobie, że przed wojną w budynku Urzędu Statystycznego była fabryka kapeluszy, wokół kwitło rzemiosło, a środkiem jechały dorożki.

Dziękujemy i do zobaczenia na ulicy Oławskiej za rok.

ZDJĘCIA
pokaż wszystkie +
ukryj część -
WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Piotr  Bartyś
RAM wieczorową porą
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter