Ryanair inwestuje we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 30.08.2016, 22:21
A|A|A

Loty z Wrocławia do Lizbony i na Majorkę - na wiosnę przyszłego roku Ryanair uruchomi dwa nowe kierunki. To będą po dwa kursy w tygodniu. W sumie irlandzki przewoźnik będzie obsługiwał z wrocławskiego lotniska 26 tras. Ponadto we Wrocławiu rozwija swoją bazę. Właśnie otwarte zostało pierwsze poza Irlandią centrum IT, a jesienią ma być gotowy nowy hangar, którego budowa pochłonie 5 milionów euro.

- Firma zwiększa też zatrudnienie - mówi przedstawiciel Ryanaira Juliusz Komorek. W centrum IT Ryanaira docelowo ma pracować 150 osób, co oznacza, że poszukiwanych jest jeszcze przynajmniej 50 pracowników, którzy będą zajmowali się aplikacjami mobilnymi firmy i systemami dla pilotów.

Przewoźnik będzie zatrudniał także na lotnisku. 150 osób - głównie inżynierów i mechaników. Na przełomie października i listopada zostanie bowiem zakończona budowa hangaru. Będzie to pierwsze takie miejsce w Polsce, w którym będą utrzymywane, konserwowane i sprawdzane samoloty Ryanaira.

Poszukiwani są informatycy i mechanicy. Firma zapewnia szkolenia specjalistyczne w swojej bazie w Irlandii. W nowym hangarze będą nocowały samoloty tego przewoźnika, a pracownicy będą przeprowadzać przeglądy i konserwacje na miejscu.

REKLAMA

To może Cię zainteresować