Serial podwórkowy powstaje we Wrocławiu

Maciek Przestalski | Utworzono: 11.08.2016, 18:30
A|A|A

Na wrocławskim Ołbinie powstaje niezwykły projekt – mieszkańcy osiedla przy. ul. Reja i Sieniewicza pracują nad pięcioodcinkowym serialem, opowiadającym fikcyjną historię zainscenizowaną w budynkach i zakamarkach podwórka. Pomysłodawczynią projektu, odbywającego się w ramach Wrocław– wejście od podwórza (w ramach programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016) jest artystka multimedialna Karolina Breguła.

Podwórko przy ulicy Reja i Sienkiewicza na wrocławskim Ołbinie zamienia się właśnie w prawdziwy plan filmowy. Chętni do udziału w projekcie mieszkańcy będą nie tylko autorami scenariusza, współtwórcami zdjęć i dźwięku oraz koncepcji montażowej, ale także sami w nim zagrają. Pięcioodcinkowy serial będzie opowiadał fikcyjną historię zainscenizowaną w przestrzeniach budynków i zakamarkach podwórka.

Wydarzenie w ramach projektu "Wrocław - wejście od podwórza" elementu programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Inauguracja projektu zaplanowana jest na 30 lipca o 21:00 na górce przy ul. Reja w podwórkowym kinie – nie tylko będzie można zobaczyć zwiastuny serialu, ale także poznać twórczynie i twórców projektu.

Od tego czasu do 18 sierpnia w każdą środę i sobotę o 21:00 będą się odbywały projekcie kolejnych części serialu.

Projekcje każda środa i sobota o godz. 21:00:

30.07 (sobota) - odcinek pilotażowy
03.08 (środa) - odc. pierwszy
06.08 (sobota) - odc. drugi
10.08 (środa) - odc. trzeci
13.08 (sobota) - odc. czwarty
17.08 (środa) - odc. piątek

Z Karoliną Bergułą oraz aktorkami Anią Owsianką, Natalią Litwińską i Anną Litwińską (mama Natalii) rozmawiał Maciej Przestalski:

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować