Polskie gwiazdy Nowych Horyzontów w Strefie Kina

Jan Pelczar | Utworzono: 28.07.2016, 11:51
A|A|A

Nim porozmawiamy z autorem scenariusza i reżyserem filmu Tomaszem Wasilewskim, przepytamy aktorki, które zagrały w „ZSM” główne role. O swoich rolach opowiedzą Marta Nieradkiewicz i Julia Kijowska. Z Magdaleną Cielecką porozmawiamy dłużej, także o wspomnieniach z przełomu lat 80. i 90. XX wieku, które przywołuje film Wasilewskiego.

fot. Piotr Stasik, wybitny dokumentalista, z córka Franciszka Stasik, która ma 5 tygodni i jest najmłodsza uczestniczka festiwalu. 

 

Mistrzynią kina europejskiego, która będzie gościem Strefy Kina, jest francuska autorka Claire Denis. Porozmawiamy też z debiutantką Aleksandrą Niemczyk, której „Baba Vanga” startuje w konkursie głównym Nowych Horyzontów. Gościem Strefy Kina będzie też Michał Marczak, reżyser nagrodzonych na Sundance „Wszystkich nieprzespanych nocy”, również startujących w konkursie głównym festiwalu. Listę polskich gwiazd, z którymi rozmawiamy uzupełnia autor trzeciego polskiego filmu rywalizującego o Grand Prix tegorocznych Nowych Horyzontów – Piotr Dumała, reżyser „Ederly”.

Zapraszamy między 14:00 a 18:00 na 89.8 FM, oraz na parter Kina Nowe Horyzonty, do naszego studia między salami 2 i 3.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować