Rekordowe lato Wrocławskiego Roweru Miejskiego

Radio RAM | Utworzono: 23.07.2016, 23:50
A|A|A

Równolegle w ciągu niecałych pięciu miesięcy grono użytkowników powiększyło się o 17 452 zarejestrowane osoby i łącznie wynosi już 129 264 osoby – a więc statystycznie już co piąty mieszkaniec jest użytkownikiem Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

Od 2011 roku rowerzyści dokonali ponad 2 mln wypożyczeń, co przekłada się na ponad 4 mln przejechanych kilometrów. - Choć w 2015 roku aura była bardziej sprzyjająca, a natężenie wypożyczeń cały czas utrzymywało się na bardzo wysokim poziomie na fali entuzjazmu po otwarciu Wrocławskiego Roweru Miejskiego w nowej, rozbudowanej formule – w tym roku wrocławianie w okresie późnej wiosny i wakacji wykręcili jeszcze lepsze wyniki– mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Tutejsze rowery miejskie jeszcze nigdy w sześcioletniej historii nie cieszyły się większą popularnością niż teraz.

W maju 2016 roku użytkownicy sięgali po publiczne jednoślady 170 934 razy, z kolei w czerwcu – 172 421. Wcześniejszy rekord wynajmów w ciągu jednego miesiąca wynosił 168 214 – tyle wypożyczeń odnotowano w maju ubiegłego roku.

• W lipcu tego roku średnio co 20 sekund gdzieś we Wrocławiu użytkownik dokonuje wypożyczenia roweru miejskiego. W czerwcu ten wynik był jeszcze lepszy – do wynajmu dochodziło co 15 sekund!
• W obecnym sezonie ustanowiony został również dzienny rekord wynajmów Wrocławskiego Roweru Miejskiego - 5 kwietnia użytkownicy sięgali po rowery 8 122 razy.
• Wrocław to jedno z trzech miast (obok Warszawy i Łodzi), w których rowery publiczne cieszą się w tym roku największą popularnością.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń:
Rynek
Rondo Reagana
Wita Stwosza – Szewska
Sky Tower
Świdnicka – Chrobry
Najpopularniejsze stacje zwrotów:
Rynek
Rondo Reagana
Wita Stwosza – Szewska
Świdnicka – Chrobry
Sky Tower

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy RAM-owy piknik rowerowy (ZOBACZ)

REKLAMA

To może Cię zainteresować