To już dziś: Polska gra o półfinał Euro 2016

Gregor Niegowski | Utworzono: 30.06.2016, 11:30
A|A|A

fot. uefa.com

- Jesteśmy w stanie to zrobić - uważa Arkadiusz Milik. Artur Jędrzejczak dodaje: - Chcemy dalej sprawiać radość kibicom. Również trener Adam Nawałka nie dopuszcza myśli o porażce, chociaż podkreśla, że ceni portugalskich piłkarzy. Konferencja prasowa Polaków przed dzisiejszym meczem.

– W polskim zespole są bardzo dobrzy, szybcy zawodnicy, którzy potrafią odpowiednio poruszać się na boisku. Mają także wiele możliwości w ataku. Świetnie pracują jako drużyna, ale mają też zawodników o wysokich umiejętnościach indywidualnych – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener reprezentacji Portugalii Fernando Santos.

Przed dzisiejszym ćwierćfinałem piłkarskich mistrzostw Europy we Francji większość polskich kibiców typuje, że biało-czerwoni po trudnym boju zdołają awansować do najlepszej czwórki francuskiego turnieju.

Optymistycznie nastawieni do rywalizacji są także kibice Portugalii. Portugalczycy niemal jednogłośnie przepowiadają porażkę Polaków w czwartkowym ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw Europy we Francji. W sondzie zorganizowanej przez popularny serwis A Bola na pytanie "Czy Portugalia wejdzie do półfinału" TAK odpowiedziało 84% respondentów. Media o rywalach wypowiadają się z dużym szacunkiem, nie da się jednak ukryć, że to podopieczni Fernando Santosa uchodzą za faworytów. Zwykli kibice także nie kryją optymizmu. "Oczywiście, że zwycięży Portugalia, bo ma znacznie lepszy zespół, Polska jeszcze nigdy tak daleko nie zaszła na mistrzostwach Europy. Portugalia wielokrotnie, ma ogromne doświadczenie, zawodników na innym poziomie i najlepszego piłkarza na świecie" - uważa Gonçalo. Zgadza się z nim jego rodak David. "Polska ma znakomitą ekipę, świetnego bramkarza Fabiańskiego, dobrą obronę, podoba mi się zwłaszcza Glik. Macie Lewandowskiego, ale Portugalia ma większe doświadczenie i myślę, że wygra." Czy portugalscy kibice mają rację? Tego dowiemy się dziś wieczorem.

Polscy piłkarze wytrzymali trudy dogrywki w sobotnim meczu ze Szwajcarią w 1/8 finału mistrzostw Europy, a potem bardzo pewnie egzekwowali rzuty karne. Trenerzy przygotowania fizycznego reprezentacji podkreślają, że sztab zrobił wszystko, by zawodnicy byli w dobrej formie pod względem wytrzymałości.

Robert Lewandowski, który jak dotąd nie strzelił gola z gry na Euro 2016, narzekał po meczu ze Szwajcarią na uraz śródstopia. W sztabie naszej reprezentacji jednak panuje spokój, bo snajper Bayernu będzie dzisiaj do dyspozycji trenera Adama Nawałki. Nasz szkoleniowiec w spotkaniu z Portugalią będzie mógł skorzystać ze wszystkich piłkarzy. Do zdrowia wrócił Wojciech Szczęsny, a Bartosz Kapustka w poprzednim meczu był zawieszony za żółte kartki.Nasi rywale nie są w najwyższej formie. Portugalia, choć awansowała do ćwierćfinału, nie wygrała jeszcze na mistrzostwach Europy meczu w regulaminowych 90. minutach. Do wyeliminowania Chorwacji w 1/8 finału drużyna trenera Fernando Santosa potrzebowała dogrywki.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować