50 twarzy Radia RAM w klubie Grey [DO ZOBACZENIA]

Monika Jaworska | Utworzono: 01.07.2016, 12:22 | Zmodyfikowano: 01.07.2016, 10:22
A|A|A

RAM - radio na muzykę i wiele głosów, słuchacie nas, bywacie na naszych koncertach, jesteśmy stąd, z Wrocławia. I wciąż nam mało fizycznych spotkań twarzą w twarz. Lato w mieście i wakacje wydają się idealnym momentem na to, żeby się zobaczyć, lepiej poznać, porozmawiać i spędzić ze sobą dobrze czas. Kiedy jeśli nie w piątki? Razem zaczynamy najlepsze wrocławskie weekendy. A żeby było nam do siebie bliżej - ze studia przy Karkonoskiej przenosimy się do centrum miasta i zapraszamy w lipcowe i sierpniowe piątki na wrocławską starówkę.

Kończy się lipiec, więc było to już ostatnie piątkowe spotkanie przy Św. Mikołaja 8 - Ania Fluder i jej goście zachęcali do aktywnego spędzania wakacyjnego czasu we Wrocławiu:

po 16.00 polski wioślarz, wicemistrz olimpijski z Pekinu Paweł Rańda opowiedział o Olimpiadzie w Rio, która już za kilka dni. Ale też o tym, jak pływać kajakiem i łódką po Odrze i jej dopływach, żeby wrażenia z oglądania Wrocławia od strony rzeki były najciekawsze i najpiękniejsze.po 17.00
o jodze i pilatesie opowiadała Marianna Gutterwil, instruktorka i nauczycielka w Szkole Jogi Manomani. W poszukiwaniu harmonii między ciałem, duchem i umysłem warto zacząć od utrzymania równowagi. Wziąć matę i spróbować asanów.

po 18.00 Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego zapraszała na wystawy, których nie można przegapić. Od jutra w Starym Ratuszu fotografie Stefana Arczyńskiego czyli 100 x 100 Z OKAZJI SETNYCH URODZIN ARTYSTY. A w Pałacu Królewskim do końca wakacji można podziwiać dzieła Marca Chagalla i artystów europejskiej awangardy.Na koniec
zamiast latających dysków były latające poduszki RAM-owe. Czy ćwiczenia FRISBEE po naszemu. Na chwilę przed niedzielnym startem wydarzenia na Polach Marsowych - World Junior Ultimate Championships 2016 - Michał Dul opisał zasady gry i zachęcał by spróbować swoich sił w rzucaniu.

 A tak bawiliśmy się wcześniej:

22 lipca honory gospodarza w naszym wakacyjnym ogródku czynił Maciek Przestalski. Plan był taki:

16:00 spotkanie z Piotrem Gładczakiem z Wrocławskich podróży kulinarnych o nowych, ciekawych i wyłącznie najsmaczniejszych lokalach najpopularniejszy wrocławski krytyk kulinarny.17:00 z Michałem Hawelką z Masz 3 Życia o Pokémon Go i innych grach stworzonych w systemie rozszerzonej rzeczywistości. Co było wcześniej i o tym co w przyszłości? I oczywiście o Pokemonach!18:00 Pan Ząbek - (bez obawy bez gwoździa) o życiu showmana, iluzjonisty.19:00 Marta Czyż i Marian Misiak z Muzeum Architektury o Wrocławiu z perspektywy wystaw "Patchwork. Architektura Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak" i "Ciałowicz. Projektant z Wrocławia"

Czekaliśmy na Was w gościnnym ogródku Grey Music Club przy ul. Św. Mikołaja 8. Zapewnialiśmy dobre towarzystwo, ciekawe rozmowy, relaks i doskonałą atmosferę w komfortowych okolicznościach. W piątek 8 lipca Magdalena Najborowska-Pacamaj, zastępca dyrektora Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego opowiedziała o tym, kto najchętniej odwiedza Wrocław - okazuje się, że spośród turystów z Polski nachętniej przyjeżdżają na weekendy mieszkańcy województwa mazowieckiego, wielkopolskiego czy śląskiego, natomiast z zagranicy Niemcy, Hiszpanie, Włosi, Brytyjczycy oraz Czesi, co, w wypadku tych ostatnich jest w znacznym stopniu skutkiem Mistrzostw Europy, które odbyły się w Polsce w 2012 roku.Beata Maciejewska opowiedziała o swojej nowej książce zanurzonej w muzyce dawnego Wrocławia. Pomimo tego, że o naszym mieście zdawałoby się wie wszystko zdradziła, że wciąż odkrywa nowe miejsca i ciekawostki. Podzieliła się także kilkoma z - jak sama twierdzi - rozlicznych historii, związanych z ulicą św. Mikołaja, skąd nadawany jest nasz wakacyjny program.

Karolina Łopuch z Maćkiem Czemplikiem pojawili się na najnowszej kompilacji Radia RAM pt. Odkryj. Na żywo zaśpiewali dla nas swoją premierową piosenkę oraz własną interpretację utworu "Dom na jednej nodze". Karolina, która jest tegoroczną maturzystką, opowiedziała o swoich magicznych miejcach we Wrocławiu, jak je widzi okiem nie wrocławianki. 

Agnieszka Urbaniak, Maciek Mazur i Wojtek Czechowski z Centrum Nurkowego AIRNET DIVING DIVISION oczywiście opowiadali o nurkowaniu, a przede wszystkim, dlaczego tym rodzajem aktywności powinny zainteresować się kobiety. Jest to sposób na oderwanie się od rzeczywistości, otaczającego świata, przeżycie czegoś bardzo intensywnego, autentycznego, poznanie innej strony percepcji - wyostrzonego wzroku, słuchu.

Odwiedzili nas też sportowcy z drużyny lacrosse Kosynierzy Wrocław Kasia Łągiewka, Jan Rydzak, Piotr Węgrzyk, Marcin Janiszewski. Gratulowaliśmy im niedawno obronionego po raz czwarty tytułu mistrzów Polski. Dolnoślązacy są jedną z dwóch drużyn, które zapoczątkowały lacrosse w Polsce. Jest to jedna z nowo wprowadzonych dyscyplin sportowych w naszym kraju, jednakże rozwijająca się bardzo dynamicznie - reprezentacja żeńska istnieje bowiem od 2013, a męska od 2008 roku. Gospodarzem tego wydania programu 50 twarzy Radia RAM był Piotr Bartyś, którego odwiedzili też Bartek Synowiec, Maciek Przestalski i Monika Jaworska"Long week at work? Need to relax? Well, It's Friday and time to brighten up your life with a visit to colourful, Grey" - poleca Terry, nasz Anglik, którego nie interesuje Wrexit.To była świetna okazja, żeby wystąpić w radiu. Porzucić ewentualną tremę i przyjść posiedzieć z nami, do ogródka przy Grey Music Club. Stać się jedną z twarzy Radia RAMPrzez całe wakacje spotykamy się z ludźmi, którzy czynią Wrocław ciekawym miastem i sprawiają, że czasem trudno wybrać termin wyjazdu na wakacje. Tyle się u nas dzieje! Na początek 1 lipca odwiedził nas Michał Grzegorzek, kurator sztuki, który ostatnio zmienił barwy z BWA Wrocław na CSW Zamek Ujazdowski, ale wciąż działa w naszym mieście. Tym razem zaprosił na weekend BASK - do gier, zabaw, wystaw i warsztatów w willi przy Parkowej.

Pierwszy piątkowy program poprowadziła silna reprezentacja Radia RAM - w studiu o muzykę zadbał Maciek Przestalski, a na miejscu w ogródku Grey Music Club kolejno pojawiali się Janek Pelczar, Bartek Synowiec, Maciek Szabatowski, Terry Clark-Ward, Monika Jaworska, Krzysiek Janoś i Marcin Furmański - duet programu Misja na Marsa oraz Krzysiek Majewski. Rozmawialiśmy więc m.in. o tym czego latem nie przegapić we Wrocławiu, o wakacjach w Radiu RAM, o meczach polskiej reprezentacji, o wakacyjnych romansach i o premierach kinowych. O nas, o tym co nas inspiruje i cieszy...
Zapraszamy na kolejne spotkania z nami - do miejsca, gdzie w samym centrum miasta możesz odpocząć, schronić się przed upałem lub deszczem przy dźwiękach muzyki w dobrym tonie!


 

REKLAMA

To może Cię zainteresować