Polska w ćwierćfinale mistrzostw Europy!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 25.06.2016, 18:01

fot ilustracyjne UEFA.com

5:4 Krychowiak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ćwierćfinał jest nasz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4:4 Jeszcze gramy.. Rodriguez trafia. Krychowiak zadecyduje...

4:3 Błaszczykowski!! Prawy róg mamy to! Teraz decydujący karny?

3:3 Schar, co za siła spokoju. Emocje trwają w najlepsze

3:2 Glik! Petarda w lewy róg

2:2 Shaqiri pewniak. Prawy dolny róg.

2:1 Milik!!! Po rękach bramkarza, ale trafia!!!

1:1 Xhaka nie trafia!!!!

1:1 Lewandowski prosto w prawe okienko

1:0 Lichtsteiner trafia w środek

Zaczynamy rzuty karne. Jako pierwsi strzelają Szwajcarzy

120' KONIEC DOGRYWKI. Zwycięzcę wyłonią rzuty karne.

119' Ależ okazja Polaków! Po nieporozumieniu szwajcarskiej obrony i bramkarza w dogodnej okazji znalał się Piszczek, ale nie zorientował się gdzie jest piłka.

118' W dogrywce cały czas atakują Szwajcarzy. Ponownie próbował Derdiyok, ale szwajcarski napastnik tym razem skiksował tuż przed polskim bramkarzem

113' Fabiański!!! Polski bramkarz świetną interwencją ratuje nasz zespół przed utratą gola, broniąc strzał głową z 6 metrów Erena Derdiyoka.

110' Szwajcarzy wydają się być bardziej zdeterminowani, by uniknąć rzutów karnych. Od kilku minut trwa prawdziwe oblężenie naszej bramki.

104' Adam Nawałka zmienia po raz drugi. Tym razem Sławomir Peszko za Kamila Grosickiego.

101' Pierwsza zmiana w polskiej drużynie. Tomasz Jodłowiec zastępuje Krzysztofa Mączyńskiego.

95' Dogrywkę z animuszem rozpoczynają Helweci. Rozochocony Shaqiri po indywidualnej akcji próbował lobować Fabiańskiego. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

90+4 Sędzia Mark Clattenburg kończy spotkanie przy wyniku 1:1. Pierwszego ćwierćfinalistę ME wyłoni dogrywka.

90'+3' Niecelny strzał z rzutu wolnego Milika. Polacy w końcówce znów przejęli inicjatywę.

82' GOL. Na 1:1 wyrównuje Xheridan Shaqiri. Napór rywali przynosi efekt. Shaqiri efektownymi nożycami z 16 metrów pokonuje Fabiańskiego. Polski bramkarz bez szans. Po 352 minutach nasza reprezentacja straciła pierwszego gola na EURO 2016.

78' Uff...ale mamy szczęście. Po strzale Seferovicia od straty gola ratuje nas poprzeczka.

73' Ależ kapitalna interwencja Fabiańskiego! Nasz bramkarz wybija zmierzającą w górny róg bramki piłkę po strzale z rzutu wolnego Rodrigueza.

70' Polski bramkarz bez trudu broni słaby strzał Shaqiriego z dystansu. Chwilę później po indywidualnej akcji na szwajcarską bramkę mocno i niecelnie uderza Piszczek.

65' Fabiański staranowany w powietrznej walce przez Breela Embolo, który kilka minut wcześniej zastąpił na boisku Dżemailiego.

57' Żółta kartka dla Jędrzejczyka. Wcześniej w ten sam sposób ukarana przez sędziego został Schar.

53' Błaszczykowski bliski zdobycia drugiego gola w tym spotkaniu. Silny strzał polskiego pomocnika z linii pola karnego wypiąstkował jednak Sommer.

50' Najpierw Lewandowski z 15 strzelił celnie na bramkę Szwajcarów, a chwile potem to samo zrobił Shaqiri. Obaj bramkarze spisali się jednak bez zarzutu.

46' Zaczynamy drugą połowę. Oba zespoły bez zmian. Już w pierwszej minucie dwa razy zakotłowało się pod bramką Fabiańskiego, ale najpierw Błaszczykowski, a potem Pazdan wspólnie z Milikiem zażegnali niebezpieczeństwo.

45+1' Koniec pierwszej połowy. Jest pięknie. Prowadzimy, mamy przewagę w sytuacjach bramkowych i brakuje nam 45 minut do wejścia do ćwierćfinału. Tak naprawdę już do przerwy mogliśmy sobie zapewnić awans, ale jeśli skończy się na 1:0 nikt nawet o tym nie wspomni. Teraz ładujemy akumulatory w przerwie i ruszamy do boju w drugiej połowie.

39' GOOOOOLLL BŁASZCZYKOWSKI!!!!!!!!!!! Grosicki pociągnął kapitalnie z lewej strony, wbiegł w pole karne i zagrał do niepilnowanego Błaszczykowskiego, a ten wyczekał, popatrzył i strzelił między nogami Sommera! Polska - Szwajcaria 1:0.

38' Było groźnie! Dżemaili strzelał, piłka została podbita po tym jak blokował ją wślizgiem Pazdan, a Fabiański wyczekał i przeniósł ją nad poprzeczką.

35' Pierwsza interwencja Fabiańskiego. Bardzo pewnie broni nasz bramkarz. Strzelał głową - po wrzutce z rożnego - zostawiony bez opieki Schar.

33' Milik!! Sytuacje szukają go jak szalone, a on z uporem maniaka je marnuje. Wrzutka z prawej strony do zamykającego akcję napastnika Ajaxu. Był czas, było miejsce, strzał i... Sommer nawet nie musiał interweniować.

31' Ajjj znów było blisko. Lewandowski wypuścił prostopadłą piłką Grosickiego, a ten widząc, że Sommer wyszedł nieco z bramki zdecydował się na techniczny lob sprzed pola karnego. Piłka powędrowała jednak nad poprzeczką. Pomysł był jednak znakomity.

29' Przebojowy rajd Grosickiego lewą stroną i rzut rożny. Bardzo dobra wrzutka Milika do wbiegającego Krychowiaka. Do tego momentu wszystko wyglądało idealnie. Potem zabrakło precyzji. Strzał głową przeleciał z prawej strony obok bramki.

24' Korner dla Szwajcarów z lewej strony. Wrzutka na głowę Dzemailiego, ale ten kryty przez Pazdana nie zdołał oddać dobrego strzału - piłka po uderzeniu głową poszybowała wysoko nad poprzeczką.

20' Dwa rzuty rożne dla naszych piłkarzy. Najpierw z prawej - zakończony odbitym na korner strzałem Milika, potem - za krótki bo zagrany na głowę jednego ze szwajcarskich obrońców. Kończył jeszcze uderzeniem Mączyński, ale odnotowujemy go tylko ze statystycznego obowiązku.

15' Dominujemy, ale nie możemy przebić się przez szwajcarski mur. Albo brakuje nam ostatniego podania, albo blokują nas rywale.

10' Shaqiri i Mehmedi grali razem na lewej stronie, aż do wrzutki na pole karne do Dżemailiego. Szwajcar trafił jednak tylko w boczną siatkę

5' Miękka wrzutka z lewej strony na głowę Milika, ale jego strzał bez problemów złapał dobrze ustawiony Sommer.

3' Zapominamy o tej akcji i gramy swoje. Recepta jest prosta - kolejną sytuację wykorzystać. O obronę jesteśmy spokojnie. Defensywnie rozdajemy karty na Euro:

1' To musiał być gol! Błąd Szwajcarów, Sommer ratował sytuację przy naciskającym go Lewandowskim. Piłkę na strzał do pustej bramki miał Milik, ale z linii pola karnego uderzył ponad poprzeczką.

1' Pierwszy gwizdek Marka Clattenburga i zaczynamy mecz!