Ostatni taki weekend na placu Nowy Targ

Bartosz Synowiec | Utworzono: 10.06.2016, 09:47
A|A|A

Przeszklony kontener od kwietnia proponuje wrocławianom rozmaite wydarzenia kulturalne mające na celu przybliżenie kultury niemieckiej. Ewelina Dobrzalski, koordynatorka projektu, podkreśla, że do tej pory wszystko, poza pogodą, szło zgodnie z planem:

Od 9 do 12 czerwca czeka nas kolejna dawka kultury. Nie zabraknie tradycyjnych spotkań literackich, gościem pawilonu będzie m.in. Florian Werner - niemiecki pisarz, dziennikarz i tłumacz, autor instruktażu o różnorodnym zastosowaniu książki podczas apokalipsy, w Polsce znany z oryginalnego i wciągającego studium poświęconego ciemnej materii. Gwiazdą muzyczną będzie niemiecki zespół Käptn Peng & Die Tentakel von Delphi, proponujący oryginalną mieszankę funku, rocka, muzyki alternatywnej i hip-hopu. Muzycy zagrają w sobotę o godzinie 20:00 na dachu pawilonu. Będzie to prawdziwa dawka energii i dobrego humoru, co zapowiadają choćby teledyski grupy.

Wcześniej, od godziny 11:00 wokół pawilonu będzie można pograć w rozmaite ciekawe i oryginalne gry dla każdego. Jedną z nich opisuje Ewelina Dobrzalski:

W niedzielę o godz. 11:00 wystartuje Wielka Wrocławska Gra Miejska pt. "Tryb Awaryjny", w której będzie można wygrać weekend w Berlinie oraz vouchery do wykorzystania w księgarniach.W piątek, 17 czerwca, o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż „Music Constraction Machine” - ostatniej instalacji Goethe-Institut Pop Up Pavillon. Niklas Roy stworzył ogromną pozytywkę działającą na zasadzie fabrycznego taśmociągu. Wewnątrz Goethe-Institut Pop Up Pavillon staną gitara elektryczna, keyboard i perkusja. Na zewnątrz Pawilonu wystawać będzie tylko korba. Aby uruchomić mechanizm, trzeba będzie wcielić się w rolę człowieka-orkiestry, który wprowadzi korbę w ruch i wydobędzie z małego bandu serię dźwięków, zależnych od tempa i sposobu obracania. Człowiekiem-orkiestrą może zostać każdy i zagrać awangardowe trio jazzowe lub wariacje punkowej kapeli. 17 czerwca przypada rocznica 25-lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec, dlatego też wernisaż instalacji „Music Construction Machine” będzie bardzo wyjątkowy, bo symboliczny.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować