Wrocławianki mistrzyniami świata w rozwiązywaniu problemów!

Bartosz Synowiec | Utworzono: 08.06.2016, 15:55
A|A|A

Monika Czuba i Magdalena Adamusik wygrały w Stanach Zjednoczonych międzynarodowy konkurs Odyseja Umysłu. Studentki Uniwersytetu Wrocławskiego tuż po powrocie pojawiły się w studiu Radia RAM, żeby opowiedzieć o swojej amerykańskiej przygodzie.

- Naszym zadaniem było stworzenie krótkiego przedstawienia, które będzie zawierało w sobie wyznaczone elementy. Wszystko było oceniane pod względem kreatywności, oryginalności i wykonania - tłumaczyły na naszej antenie:

- Stworzyłyśmy ośmiominutową prezentację o trzech zwierzętach, które rozwiążą trzy problemy i pokażą trzy emocje. W naszej opowieści litera „a” uciekła z książki, a wszystkie zwierzęta, które miały ją w nazwie, zamieniły się w kamień. Trójka naszych dzielnych bohaterów, czyli myszołów, śledź i lis, musiały zbiegłą literę odnaleźć i sprawić, by wróciła do księgi - opisują swój pomysł Monika i Magda.

Głównymi bohaterami opowieści byli myszołów, lis i śledź, dla których trzeba było zrobić specjalne kostiumy.


- Myszołów ma sześciometrowe skrzydła z prawdziwych piór, śledzia zrobiłyśmy z pianki tapicerskiej, pomalowałyśmy na wszystkie odcienie szarości, a kostium lisa został uszyty na wzór piżamy japońskiej.

Finał konkursu odbył się na Uniwersytecie Stanowym Iowa, wzięło w nim udział około 800 drużyn z całego świata. Zwycięski puchar przyjechał do Wrocławia! Gratulujemy!

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować