Trzy albumy naszymi płytami tygodnia

Maciek Przestalski | Utworzono: 31.05.2016, 09:18
A|A|A

Na płycie „Space in Between” Katarzyna Borek zestawiła starannie wyselekcjonowane tematy idące w kierunku muzyki neoklasycznej czy filmowej. Są to hipnotycznie brzmiące utwory wspaniałych kompozytorów (Arvo Part, John Cage, Ludovico Einaudi, Craig Armstrong, John Adams, Takashi Yoshimatsu, Joaquin Rodrigo, Manuel de Falla). Krążek wydany został nakładem oficyny Leszka Możdżera – BITTT Records.Pomiędzy utworami usłyszymy dźwięki planet i gwiazd, zarejestrowane przez sondy NASA. Szumy bezkresnego kosmosu same w sobie tworzą wspaniałą, unikatową, muzyczną przestrzeń. Każdemu z nagranych na płycie kompozytorów pianistka zadedykowała symbolicznie kawałek tej przestrzeni. Głównym bohaterem nagrania jest jednak sam fortepian, często preparowany i efektowany elektronicznie. To on zabiera słuchacza w kosmiczną podróż. Wsłuchując się w muzykę można się przekonać, że dźwięki fortepianu i kosmosu tworzą spójną całość.

http://www.katarzynaborek.eu/pl/pianistka/
https://www.facebook.com/Katarzyna-Borek-Pianist-305018491289

-----
We Draw A powstało niemal cztery lata temu z inicjatywy Piotra Lewandowskiego, czyli Peve Lety (muzyka znanego z zespołów Indigo Tree, Boar Sleeping, Mifune i SWNY), a dołączył do niego członek grupy Kamp!, Radek Krzyżanowski. Pod koniec 2014 roku wydali, bardzo dobrze przyjęty debiut "Moments".Na drugim albumie We Draw A nie gonią mody i nie powielają rozwiązań znanych z pierwszej płyty. „Ghosts” to osiem premierowych kompozycji na swój sposób próbujących zmierzyć się z tematem śmierci i końca, po których zostają już tylko tytułowe duchy.

„Wiesz jak chcielibyśmy określać te muzykę, jak opisywać „Ghosts”? Romantic Techno, albo jeszcze lepiej #romantictechno”. Zbudowaliśmy ten album na elektronice, ale bardzo emocjonalnej, romantycznej, chwilami introwertycznej.”

https://soundcloud.com/we-draw-a
https://www.facebook.com/WeDrawA
https://open.spotify.com/album/6ae2pyxjq4wot6uQAM6ado

-----

Meeting By Chance to solowy projekt Marcina Cichego, połowy duetu Skalpel.W kilka miesięcy po debiutanckim albumie “Inside Out” Meeting by Chance niespodziewanie powraca z kolejnym wydawnictwem. Na “Changes” u boku znanych z poprzedniej płyty wokalistek Magdy Nazgarøth z Poznania oraz Naoh - nagrywającej dla japońskiej wytwórni Flau, pojawiają się męskie głosy Karola Wróblewskiego wokalisty Small Mechanics oraz rapera Gustava Ahr z Nowego Jorku.

http://www.meetingbychance.com/
https://www.facebook.com/plugaudio
https://meetingbychance.bandcamp.com/album/changes

REKLAMA

To może Cię zainteresować