Jacek Gaworski na podium mistrzostw Europy

Michał Hamburger | Utworzono: 30.05.2016, 18:20
A|A|A

Na dokładkę Gaworski zameldował się później na trzecim stopniu podium wraz z kolegami z drużyny. Dolnośląski szermierz zakończył sezon i czeka na wyniki kwalifikacji na Paraolimpiadę do Rio de Janeiro. Ma szanse reprezentować Polskę zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Trzecie miejsce indywidualnie, trzecie w drużynie. Jacek Gaworski dobrym startem w mistrzostwach Europy w Casale Monferrato przybliżył się do paraolimpijskiej kwalifikacji. Wrocławski szermierz zakończył już swoje starty i czeka teraz na wyniki ostatnich zawodów America Cup. Po nich nastąpi podliczenie punktów i ogłoszenie zawodników, którzy polecą do Rio de Janeiro.

Gaworski na finiszu swoich występów wypadł doskonale. Dwa brązowe medale mistrzostw kontynentu spowodowały, że jest bardzo blisko zdobycia olimpijskiego paszportu. Teraz jednak już nie wszystko w jego rękach. Musi liczyć, że w ostatnich kwalifikacyjnych zawodach w USA jego bezpośredni rywale nie będą za dużo wygrywać. Wrocławski florecista ma szansę na udział w Paraolimpiadzie zarówno indywidualnie, jak i w drużynie. W zestawieniu zawodników walczących o igrzyska Gaworski jest 10 i właśnie 10 najlepszych wystartuje w Rio.

Dodajmy, że polski zespół w klasyfikacji drużyn jest trzeci i nieoficjalnie może już pakować walizki na wylot do Brazylii.

REKLAMA

To może Cię zainteresować