Radio RAM na Dzień Dziecka - wielki świat małych odkrywców!

Anna Fluder | Utworzono: 31.05.2016, 21:21 | Zmodyfikowano: 31.05.2016, 19:21
A|A|A

Zajęcia przygotowane wspólnie z Fundacją Omniveda, to był cały wachlarz niezwykłych doświadczeń i dowód na to, że nauka może być zabawą. Prowadząca zajęcia Magdalena Kudelska, podpowiadała jak proste i bezpieczne jest takie przekazywanie wiedzy. Wystarczy sięgnąć po materiały, które są pod ręką w każdym domu i np. z kartonu, sznurka i łyżeczki skonstruować katapultę, która wyjaśni prawo grawitacji.
A radość tym większa, gdy w konstruowaniu i eksperymencie biorą udział dzieci.

Podobnie wygląda sprawa w kuchni, przy gotowaniu. Emilia Chmura z inicjatywy "Zdrowe żywienie młodych wrocławian", która zawitała u nas z cała rodziną, przyznała, że jej trzy córeczki od podstaw poznają potrawę podawaną na talerzu, bo nawet warzywa sieją i sadzą. I już nie mają problemu z odpowiadaniem na pytanie skąd są truskawki, bo wiedzą, że nie ze sklepu, a z ogródka.

Była też okazja by porozmawiać o rozpoczynającym się 4 Przeglądzie Nowego Teatru dla Dzieci w Teatrze Lalek. Nasi goście Kasia Krajewska i Krzysztof Grębski, zapraszali na spektakle i warsztaty w Parku Staromiejskim. Te, w roku jubileuszu 70-lecia, zostały przygotowane z myślą o wszystkich pokoleniach by
interaktywnie spędzać czas, a przy tym dobrze się bawić.

Nie zabrakło też ciekawostek dotyczących jednego z najciekawszych międzynarodowych projektów dziecięcych, czyli Brave Kids. Iwona Stankowska przyznała, że udało się zebrać fundusze na przyjazd artystycznie uzdolnionych dzieci z sierocińca w Meksyku. Ale pojawią się też mali artyści z Polski, Turcji, Estonii i Gruzji. Wszyscy wrocławianie zostali zaproszeni na spotkanie otwarte do Parku Tołpy, gdzie będzie okazja do wspólnych zabaw, ale też wymiany kulturalnych doświadczeń i rozmów, które nie wymagają znajomości języka.

Nasze spotkanie śpiewająco i tanecznie otworzyła grupa Dziecięcego Studia Musicalowego z ODT Światowid. Pozytywnie nakręcone, przed premiera spektaklu "We Are The Champions", małe artystki wcieliły się w takie gwiazdy jak Amy Winehouse, Anna Jantar czy Violetta Villas. Reżyserka tego musicalu Monika Wiśniowska-Basel przyznała, że pasja i zaangażowanie plus naturalny talent wszystkich w tej grupie, sprawia jej ogromną radość, a choreografka Marta Brendel dodała, że praca z dziećmi, które tak szybko uczą się skomplikowanych i dynamicznych układów to prawdziwa frajda. Pełen profesjonalizm, który będzie okazja zobaczyć już w poniedziałek na dużej scenie Teatru Muzycznego Capitol.

Za wszystkie spotkania bardzo dziękujemy i dużo uśmiechu z okazji Dnia Dziecka życzymy:)

REKLAMA

To może Cię zainteresować