ALPAKI, PAJĄKI I ŻUK

Jan Pelczar | Utworzono: 28.05.2016, 13:04
A|A|A

Pamiętacie śmiałków, którzy przemierzają świat autem produkowanym w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie? Właśnie wrócili z kolejnej podróży, a ich pojazd dopiero wraca statkiem do Polski. We Wrocławiu tymczasem Lublin otworzył Koalicję Miast i pokazuje swoje najlepsze strony na Szajnochy. Postanowiliśmy nie zwlekać i jak najszybciej zaprosić ekipę z Żuka do studia. Dojechali do nas Sylwia Ukleja i Jacek Ukleja, czyli połowa składu, który poprzednio opowiadał o afrykańskiej wyprawie a jednocześnie dwie trzecie zespołu, jaki przemierzył Amerykę Południową.

Sylwia, Sylwia, Ola, Julita, dwóch Jacków i Marian spędzili miesiąc w Buenos Aires, usiłując wyciągnąć samochód z portu. W międzyczasie z wyprawy musiał zrezygnować Janek.

Żuk prowadził się dobrze. Znaki ostrzegały go między innymi przed alpakami, które mogą nagle pojawić się na drodze. Problemy były jedynie z paliwem.

Wszyscy zmieniali się za kółkiem. I zgodnie ocenili, że po Ameryce Południowej jeździ się dobrze. Z wyłączeniem Boliwii, gdzie właściwie nie ma dróg. I Peru, gdzie nikt nie przestrzega przepisów drogowych.

Najlepszym punktem widokowym okazał się fotel kierowcy. Na liście najpiękniejszych miejsc pierwsze miejsce zajęła chilijska pustynia solna - Salar de Uyuni.

Sylwia i Jacek najchętniej jedliby tylko argentyńską wołowinę, ale nawet w Ameryce Południowej to nierealne, dlatego znaleźli sobie przysmaki także w innych krajach. Ich ulubioną metropolią poza Buenos Aires okazało się boliwijskie La Paz. Na koniec tej części "Podróży z Radiem RAM" goście zdradzają, co przebiegło po ręce Mariana. To historia mrożąca krew w żyłach.

Ekipa zżyła się ze sobą, czyli casting, który przeprowadzono przed wyjazdem, okazał się trafiony. Z kolei Żuk zaskarbił sobie sympatię mieszkańców Ameryki Południowej. Niektórzy chcieli go kupić.

Sylwia i Jacek nie chcą zdradzić, gdzie następnym razem pojedzie Żuk. Ale wszystko wskazuje na to, że będzie to Azja.

Zdjęcia i filmy z wszystkich wypraw cyklu "Żukiem przez świat" możecie znaleźć na stronie internetowej zukiemprzezswiat.pl oraz na profilu Żukiem przez świat na FB.


Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować