Piątek na 37. PPA - Koncert Finałowy

Radio RAM na podstawie mat. prasowych | Utworzono: 20.05.2016, 12:28
A|A|A

Ostatni piątek PPA to zawsze Koncert Finałowy, zawsze też składa się z dwóch części - występu finalistów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki i spektaklu muzycznego, w tym roku w reżyserii Natalii Korczakowskiej pt. "Świat zaczął się dziś", złożonego z przedwojennych polskich szlagierów. Na scenie Teatru Muzycznego Capitol zobaczymy m.in. Tomasza Schuchardta, Patrycję Kazadi, Katarzynę Warnke, Marcina Czarnika, Modesta Rucińskiego.

O godz. 16 finaliści zaśpiewają po dwie piosenki, a na widowni obecne będzie jury w składzie: AKTORKA MAGDALENA CIELECKA, REŻYSERZY AGNIESZKA GLIŃSKA I WOJCIECH KOŚCIELNIAK, MUZYK MICHAŁ LITWINIEC I KOMPOZYTOR JAN KANTY PAWLUŚKIEWICZ, po przerwie zaś - "Świat zaczął się dziś". O godz. 20:30 kolejność jest odwrotna, najpierw obejrzymy "Świat zaczął się dziś", a później finaliści zaśpiewają po jednej piosence. Na zakończenie, około godz. 23, poznamy werdykt jury i wręczone zostaną nagrody.

Finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki walczą o Grand Prix - Tukana Złotego i 25 tysięcy złotych, pozostałe nagrody to Tukan Publiczności i Tukan Dziennikarzy oraz nagroda Stowarzyszenia ZAIKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki - 10 tysięcy złotych, i nagroda Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Polonica - 2 tysiące zł wraz z zaproszeniem do udziału w 24. edycji Festiwalu Rock&Chanson w Kolonii w dniach 25-26 listopada 2016.

POSŁUCHAJCIE koncertu KONIECZNIE. Będą czyste emocje!
W odbiornikach z systemem DAB+, aplikacjach mobilnych
oraz na radiowroclawkultura.pl

Tego wieczoru dowiemy się także, który ze spektakli Nurtu Off na PPA zdobędzie Tukana Off i 10 tysięcy złotych. Zdecyduje o tym jury w składzie: aktorka i kulturoznawczyni KAMILA KLAMUT, scenograf MICHAŁ HRISULIDIS, aktor ANDRZEJ KŁAK, kompozytor BOGUMIŁ MISALA oraz dziennikarz Radia RAM JAN PELCZAR.

Dziś poznamy też decyzję Kapituły im. Aleksandra Bardiniego, kogo w tym roku uhonoruje swoim Dyplomem Mistrzowskim. Dyplom także wręczany jest na zakończenie Koncertu Finałowego. Radio RAM jest patronem medialnym 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

W II etapie poznaliśmy ich przeglądowy repertuar:

EWA PRUS z Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie zaśpiewała „Jestem kamieniem" w połączeniu z fragmentem utworu „Brother" z repertuaru Kayah, „Wojna nigdy nie jest daleko" Młynarskiego i Derfla oraz – na prośbę jurorów – „Bei mir bist du schoen", łącząc angielski tekst z tłumaczeniem Agnieszki Osieckiej.

PAWEŁ RUSZKOWSKI z Akademii Muzycznej w Gdańsku śpiewał „Piłę" Bolesława Leśmiana z własną muzyką, i Wojciecha Młynarskiego „Podchodzą mnie wolne numery".

ADRIANNA STYRCZ – reprezentantka Wrocławia zaśpiewała „Sen psa" K.I. Gałczyńskiego, „Chłopców" z repertuaru Lao Che i – na prośbę jurorów – „Trzeba marzyć" Kofty.

ADAM TURCZYK - studiuje na III roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. Zaśpiewał „Mikymauz" Nohavicy w przekładzie Antoniego Murackiego i „No klaszcz" Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.

ARTUR CATURIAN - studiuje na IV roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu. W jego wykonaniu usłyszeliśmy „Pielgrzyma" z repertuaru Czesława Niemena oraz „Qrwa qrwa" Piotra Bukartyka.

RAFAŁ DERKACZ - student białostockiego oddziału Akademii Teatralnej, wykonał piosenkę z repertuaru Kabaretu Starszych Panów „Pod twoim oknem", „Dziś do ciebie przyjść nie mogę" Stanisława Magierskiego i na prośbę jurorów – „Twarze przy barze" Macieja Maleńczuka.

ZESPÓŁ KAGYUMA ze Studium Musicalowego Capitol zaśpiewał „W głębokim dole" Toma Waitsa i „Lobotomię" The Tiger Lillies.

ZESPÓŁ KAPUCZINO - studenci krakowskiej PWST, wykonali „Who Wants To Live Forever" Briana Maya, „Karuzelę z Madonnami" Mirona Białoszewskiego do wariacji na temat muzyki Zygmunta Koniecznego, i „Anielski orszak" na prośbę jury.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować