NIC LEPSZEGO: PÓŁ ROKU W AZJI

Jan Pelczar | Utworzono: 23.04.2016, 21:24
A|A|A

Agata i Maciek Kurjańscy spędzili pół roku w Azji. Poruszali się głównie autostopem. Swoje przygody opisali na blogu Nic lepszego. Opowiedzieli o nich także w Podróżach z Radiem RAM:

Układanie planu zaczęli od Malezji i Kuala Lumpur. To był ich numer jeden. Zaczęli od południowego Wietnamu, a na koniec chcieli zakosztować rajskich wysp. Najciekawszą przygodą okazał się sam autostop.

Łapanie stopa w Azji wygląda zupełnie inaczej niż w Europie. Skrajnie odmienne są tam również przygody autostopowiczów.

Wietnam i Tajlandia nie rozczarowały gości Podróży z Radiem RAM, ale najbardziej zauroczył ich Laos. Agata i Maciek są przekonani, że będą wracać do kultury "lao lao".W Indonezji największe wrażenie zrobiło Borneo, gdzie dojechali także autostopem. Na miejscu chcieli podglądać orangutany i spędzić czas w dżungli. Większy kontakt z naturą mieli jednak na Sumatrze.

U wybrzeży Sumatry Agata i Maciek znaleźli wymarzoną rajską wyspę. Na Tailanie zrelaksowali się jak nigdy w życiu.

W Azji wrażenie na podróżnikach z Nic lepszego zrobiła nie tylko natura. Podziwiali również metropolie, z Kuala Lumpur na czele.

Teraz Agata i Maciek znów są w Skandynawii, gdzie zarabiają na kolejną podróż. Jeszcze w tym roku chcą wyruszyć do Australii.

- Od początku do końca chcemy być samodzielni - mówią Agata i Maciek. Do dziś wspominają rodzinne święta w Katarze.

Nic lepszego będzie relacjonować jeszcze w tym roku z Australii, a w kolejnych Podróżach z Radiem RAM tanecznym krokiem przemierzymy Amerykę Południową. Gościem programu na Majówkę będzie Teresa Chudecka. Tess tańczy ze światem. Po Hiszpanii przemierzyła większość krajów latynoskich.


Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować