Strefa Stylu Radia RAM z Hali Stulecia

Bartosz Synowiec | Utworzono: 19.03.2016, 08:27
A|A|A

Jednym z dominujących stylów w urządzaniu wnętrz jest styl loft. Nie musi być on koniecznie zarezerwowany wyłącznie dla pofabrycznych budynków. - Taki styl można osiągnąć także w normalnym mieszkaniu w bloku. Brak ogromnych przeszkleń można nadrobić odpowiednimi dodatkami - przekonywał w naszym terenowym studiu architekt Rafał Paliński z Rapa Living Architektura Wnętrz. - Techniczne lampy, zwisające na kablach lub długich ramionach, metalowe czy szklane stoliki – na kółkach lub nóżkach, odpowiednie tkaniny, bibeloty i dekoracyjne poduszki to elementy, które z powodzeniem mogą posłużyć zaaranżowaniu wnętrza w stylu loft.

W naszym studiu dowiedzieliśmy się też jak ważną rolę pełni oświetlenie naszej jadalni. - Z pozoru nie jest to kluczowa kwestia w urządzaniu wnętrz, jednak w późniejszym użytkowaniu może się okazać, że pierwotny wybór lamp był błędny, co może powodować dyskomfort - to słowa architektktki Małgorzaty Klupieć-Wołczuk z Home Design. - Obecnie coraz częściej oświetlenie centralne przesuwa się bezpośrednio nad stół. Instalując taką oprawę, pamiętajmy, że światło padające na jego blat powinno stwarzać atmosferę bliskości - dodaje.

Strefa Stylu Radia RAM doradzała także jak urządzić nowoczesną kuchnię. Pomagała nam w tym architektkta Agnieszka Waszkiewicz z Grupy Projektowej. - W nowoczesnych kuchniach blaty kuchenne nie muszą już łączyć urządzeń. Coraz częściej meble kuchenne i sprzęty zostają oderwane od siebie. Tworzą w kuchni wolno stojące stanowiska pracy - z płytą kuchenną, piekarnikiem, mikrofalówką, lodówką, szafą - spiżarnią, blatami kuchennymi usytuowanymi często na mobilnych stolikach i szafkach. Taka kuchnia daje możliwość mobilnych stref pracy: zmieniać się w zależności od sytuacji i potrzeb.

Na koniec naszego spotkania dowiedzieliśmy się jak na nasze wnętrza mogą wpłynąć duże formaty płytek. - Współczesna technologia produkcyjna powoduje, że duże formaty płytek to świetny wybór ze względu na estetykę, wytrzymałość i ekologię. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia o wiele lepsze wrażenie i pozwala nam w znacznym stopniu upiększyć nasze łazienki czy korytarze. - zapewniła Julia Danielewicz, przedstawicielka handlowa firmy Porcelaingres.

Warto skorzystać z porad naszych specjalistów i ładnie urządzić się na wiosnę! Dziękujemy za inspirujące rozmowy i za spotkania.

REKLAMA

To może Cię zainteresować