I Festiwal Festiwali „Komedia Roku”

Radio RAM | Utworzono: 07.03.2016, 19:16
A|A|A

teatrkomedia.com

Od 20 do 26 czerwca 2016 Wrocławski Teatr Komedia organizuje pierwszą edycję jedynego w swoim rodzaju ogólnopolskiego festiwalu wybierającego najlepszy, według publiczności oraz jury, spektakl komediowy ubiegłego roku. Dobierając repertuar przeglądu kierowano się przede wszystkim wartością artystyczną i profesjonalnym poziomem realizacji spektakli, reprezentujących niezmiernie wymagający gatunek. Miejscem czerwcowego „święta komedii” będzie Wrocławski Teatr Lalek (pl. Teatralny 4) oraz Park Staromiejski.

Podczas festiwalu widzowie będą mogli obejrzeć spektakle grane na scenach znakomitych polskich instytucji artystycznych. Wiele z tych przedstawień mogła obejrzeć publiczność w miastach poza macierzystą siedzibą prezentujących je teatrów. To znacznie zwiększa ich ogólnopolską rangę jednocześnie świadcząc, o ich atrakcyjności i sile oddziaływania.

Marzeniem organizatorów jest aby czerwcowa impreza – miała kolejne edycje w następnych latach i na stałe wpisała się w kulturalną mapę Wrocławia. Podczas pierwszej edycji Festiwalu odbędą się również imprezy towarzyszące: tenisowy turniej gwiazd filmu i teatru, recitale wybitnych twórców, spotkania z artystami.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że powołano Jury festiwalu. W jego pracach uczestniczyć będą: wybitny teatrolog Profesor Janusz Degler ( przewodniczący) oraz reżyser Waldemar Krzystek, aktorka Emilia Krakowska i dyrektor artystyczny Paweł Okoński, którzy wybiorą najlepszą aktorkę, aktora i spektakl I Festiwalu Festiwali „Komedia Roku”

Więcej na: http://teatrkomedia.com/00festiwal/festiwal.php

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować