Frankofonia we Wrocławiu

Radio RAM | Utworzono: 04.03.2016, 12:03
A|A|A

Jak co roku w marcu, Alliance Française we Wrocławiu organizuje Frankofonię. Tegoroczne  wydarzenia zaplanowane są od 1 do 19 marca.  

- 1 marca odbędzie się wernisaż wystawy akwareli Josepha Michalskiego „Prowansja".

- 12 marca o 19.00, w sali koncertowej Radia Wrocław, przewidziany jest koncert muzyki pop. Wystąpi  dwóch młodych artystów francuskich, Arno Santamaria i Nicom. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

- 14 marca, spektakl dla dzieci, zatytułowany „Djagué myśliwy" w wykonaniu afrykańskiego lalkarza. Artysta przeniesie młodą publiczność w świat afrykańskich rytmów, legend i marionetek.

- 19 marca o 18.00 na scenie IMPART-u będziemy mogli zobaczyć sztukę francuskiej pisarki Maryse Wolinski zatytułowaną „Edith S". Spektakl opowiada o ostatnich dniach z życia Edyty Stein. Jego premiera odbyła się w 2014 roku na deskach paryskiego Teatru Déjazet. Spektakl zagrany zostanie po francusku, wystąpią : Géraldine Danon, znana paryska aktorka teatralna, w roli Edyty Stein, France Darry, Sébastien Finck.  Dla osób, które słabo znają język francuski przygotujemy streszczenie sztuki.

W przeddzień przedstawienia, w piątek 18 marca o 17.00 zapraszamy do Alliance Française na spotkanie z autorką sztuki Maryse Wolinski, która opowie o swoich książkach: „Passion Edith S"- biografia Edyty Stein oraz o swojej fascynacji tą nietuzinkową postacią. Tematem spotkanie będzie także ostatnia książka Maryse Wolinski „Chérie, je vais à Charlie"(„Kochanie, idę do Charlie Hébdo"). Tytuł tej książki to ostatnie słowa, które Maryse Wolinski usłyszała z ust swojego męża Georgesa Wolinski, znanego francuskiego rysownika satyrycznego, który 7 stycznia zginął w zamachu terrorystycznym na redakcję Cherlie Hebdo w Paryżu. Georges Wolinski współpracował z Charlie Hebdo, L'Humanité, Le Nouvel Observateur i Paris Match. Był również redaktorem naczelnym Charlie Mensuel.

Książka opowiada o przeprowadzonym przez autorkę prywatnym śledztwie dotyczącym zamachu, o jej rozmowach z naocznymi świadkami, kulisach tego zdarzenia.  
 
Wszystkim tym wydarzeniom towarzyszyć będą oczywiście, jak co roku, pokazy filmów francuskojęzycznych, warsztaty oraz animacje dla dzieci i dorosłych. W załączeniu przesyłam program Frankofonii oraz bardziej szczegółowe informacje na temat niektórych wydarzeń.       

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie w zakładce FRANKOFONIA 2016:

http://www.alliance-francaise.pl/wroclaw/

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować