SMOCZYŃSKA I CAROL W STREFIE KINA

Jan Pelczar | Utworzono: 02.03.2016, 11:39
A|A|A

Czy w Polsce mógłby powstać taki film, jak zwycięski „Spotlight"? Dlaczego Oscary za „Zjawę" przyznano po raz kolejny tym samym twórcom (Alejandro G, Inarritu i Emmanuel Lubezki) lub po raz pierwszy temu, który powinien dostać statuetkę już dawno temu (Leonardo DiCaprio). Komu dokładnie przyznano sześć nagród dla „Mad Maxa"? Jak na sukces „Syna Szawła" zareagowali twórcy i widzowie filmu?

Przed nami jeszcze jeden akord sezonu nagród – Orły, statuetki Polskiej Akademii Filmowej. W tym roku wśród nominowanych jest m.in Agnieszka Smoczyńska. Wrocławiankę wyróżniono w kategorii „Odkrycie roku" za reżyserię „Córek Dancingu". W ekskluzywnym wywiadzie dla Strefy Kina Smoczyńska opowiada m.in, co było jej odkryciem podczas realizacji filmu. Wspomina też wrocławskie początki, na lekcjach w klasie filmowej I L.O. oraz wykładach w DKF Jacka Szymańskiego.

Premierą tygodnia będzie „Carol". Film otwarcia ostatniego American Film Festival z pięknymi zdjęciami Eda Lachmana oraz poruszającymi kreacjami Cate Blanchett i Rooney Mary, które opowiedzą w Strefie Kina o swojej pracy nad filmem. W przypadku „Carol" sześć nominacji nie zamieniło się na żadnego Oscara, ale w naszej recenzji film Todda Haynesa dostanie sześć gwiazdek.

Strefa Kina w każdy czwartek od 14:00 do 17:00.

Fotosy z "Córek dancingu" (fot. Kuba Kijowski)

REKLAMA

To może Cię zainteresować