PAWLIKOWSKI, WASILEWSKI, CHĘCIŃSKI

Jan Pelczar | Utworzono: 24.02.2016, 17:34 | Zmodyfikowano: 24.02.2016, 16:34
A|A|A

fot. Błażej Grzechnik

Oscary? Jeszcze nie zostały rozdane, a już czuję się rozpieszczony. Gdy byłem jednym z widzów wystawienia "Dziadów" w całości w Teatrze Polskim we Wrocławiu, dotarła informacja o sukcesie Tomasza Wasilewskiego w Berlinie. Laureata Srebrnego Niedźwiedzia tegorocznego Berlinale za scenariusz "Zjednoczonych Stanów Miłości" usłyszycie w Strefie Kina po 15:00.

W niedzielę miałem przyjemność prowadzić spotkanie wieńczące pierwszy przegląd cyklu "Mistrzowie europejskiego kina". Gościem publiczności Nowych Horyzontów był Paweł Pawlikowski. O czym mówił rok po historycznym Oscarze za "Idę"? Relacja ze spotkania TUTAJ, a w Strefie Kina po 16:00 wywiad Przemysława Gałeckiego, który do odsłuchania także poniżej.

Premierą tygodnia w Strefie Kina będzie tym razem książka. "Sami Swoi. Za kulisami komedii wszech czasów". W czwartek o 18:00 spotkanie z autorami filmu i książki w DCF. W Strefie Kina po 14:00 rozmowa z Sylwestrem Chęcińskim i Dariuszem Koźlenką.

Opowiem też o powracających na afisz filmach: ulubionych przez publiczność festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty "Lobsterze" oraz "Tysiącu i jednej nocy", czy pokazywanym już przedpremierowo we Wrocławiu "Pokoju". Zaproszę na kolejne oscarowe seanse, m.in. przedpremierowy pokaz "Carol" i noc oscarową w Nowych Horyzontach, opowiem o swoich przewidywaniach przed werdyktami Amerykańskiej Akademii Filmowej. Serialowo zajmę się "Dziewczynami" i ich nowym sezonem, zrecenzuję nowy film braci Coen ("Ave Cezar"). Będzie też kolejny odcinek "Iść /nie iść" i spotkanie z muzyką filmową. Tym razem kompozycji i piosenek nominowanych do Oscara.

Strefa Kina w każdy czwartek od 14:00 do 17:00.

Posłuchajcie również wywiadu ze zdobywcą Oscara, Pawłem Pawlikowskim, który pracuje nad nowym filmem. Zdradził nam m.in., co robił przez ostatnie 12 miesięcy:

REKLAMA

To może Cię zainteresować