Ciemności na wrocławskich Kłokoczycach

Aurelia Szymon | Utworzono: 10.02.2016, 08:48
A|A|A

Mieszkańcy tamtych okolic boją się o życie i zdrowie swoich bliskich, bo, jak twierdzą, od lat nie mogą się doprosić remontu słupów latarni, założenia w nich brakujących lamp i zrobienia chodnika.

Niebezpiecznie jest o tyle, że jest to jedyna droga łącząca bloki przy  ulicy Bora – Komorowskiego i Kłokoczyckiej z Psim Polem – mówi Marek Bachorski – Rudnicki z Rady Osiedla Psie Pole – Zawidawie

8 latarni wymaga natychmiastowego remontu, a mieszkańcy brodzą po kostki w wodzie kiedy pogoda nie sprzyja – mówi Marek Bachorski – Rudnicki z Rady Osiedla Psie Pole – Zawidawie.

Tamtejsza Rada Osiedla od kilku lat zabiega o interwencję w tej sprawie. Polskie Linie Kolejowe, odpowiedzialne za część latarni, którym brakuje opraw i lamp odpowiadają, że słupy są pozostałością oświetlenia wykorzystywanego kilkanaście lat temu na terenie kolejowym.

Mimo, że zarządca nie oświetla dróg przylegających do torów, jeśli nie są one bezpośrednio związane z obsługą stacji i przystanków, Polskie Linie Kolejowe deklarują chęć pomocy z właścicielem drogi. Po naszej interwencji także wrocławski ZdiUM nie pozostał obojętny

Teraz musimy znaleźć na to zadanie środki w budżecie miasta, ale liczymy na to, że zostanie ono zrealizowane do końca pierwszego półrocza 2016 roku – dodaje Krzysztof Kubicki z wrocławskiego ZdiUMU.

REKLAMA

To może Cię zainteresować