Tor wrotkarski we Wrocławiu powstanie lada moment

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 05.02.2016, 14:52
A|A|A

fot Stadion Wrocław

Wrocławskie Inwestycje coraz bliżej podpisania kontraktu na budowę toru wrotkarskiego. Najkorzystniejszą ofertę złożyła wrocławska firma Berger Bau, która zadeklarowała zbudowanie obiektu za ponad 6 milionów złotych. Niewykluczone jednak, że pojawią się odwołania konkurentów i na rozpoczęcie budowy trzeba jeszcze trochę poczekać do wiosny. O tym co powstanie w Parku Tysiąclecia - mówi Marek Szempliński z wrocławskich inwestycji.

Zwycięzca przetargu zbuduje w Parku Tysiąclecia dwa tory: do jazdy szybkiej i do wyścigów ulicznych. Wewnętrzny tor, tzw. szybki ma mieć długość 200 i szerokość ok. 6 metrów. Dłuższa trasa ma mieć około 600 metrów. Chętnych do realizacji tej inwestycji było dużo, wybrano najkorzystniejszą ofertę - mówi Marek Szempliński z wrocławskich inwestycji.

Jeśli procedura przetargowa nie będzie się przedłużać, kontrakt zostanie podpisany na wiosnę. Za rok obiekt ma być gotowy. Największy w Polsce tor ma być w przyszłym roku wykorzystany podczas zawodów World Games, potem ma służyć mieszkańcom i miłośnikom rolek.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować