Koncert Walentynkowy Piotr Polk swingowo

Krzysztof Majewski | Utworzono: 29.01.2016, 14:45
A|A|A

Piotr Polk ma na swoim koncie ponad 50 ról filmowych i dwie płyty, z których każda zyskała status złotej. Na repertuar wrocławskiego koncertu złożą się przede wszystkim kompozycje z drugiego krążka artysty, "Mój film". To swojego rodzaju concept album - wokalista, w warstwie tekstowej, opowiada o tygodniu życia dojrzałego mężczyzny.

Autorami tekstów i muzyki są wybitni polscy twórcy od lat parający się formą, jaką jest piosenka: Jan Wołek, Wojciech Kejne, Marek Dutkiewicz oraz Seweryn Krajewski, Krzesimir Dębski, Włodzimierz Korcz, czy Jarosław Kukulski. W warstwie muzycznej płyta przesycona jest swingiem i jazzem.

Piotr Polk - ukończył studia w Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Na przełomie lat 80. i 90. współpracował z Agnieszką Osiecką, biorąc udział wraz z Ewą Błaszczyk w kilkunastu odcinkach telewizyjnego programu Sentymenty. Współpracował z Jerzym Satanowskim w Teatrze Nowym w Poznaniu, brał udział we wrocławskim Festiwalu

Piosenki Aktorskiej, śpiewał w kabarecie Jana Pietrzaka, przygotował dla telewizji trzy recitale: piosenki angielskiej, francuskiej i niemieckiej... a już 14 lutego wystąpi w Centrum Kultury Agora.

W 2008 roku nagrał płytę „Polk in Love”, na której zaprezentował jazzowe i swingujące aranżacje utworów, tych najbardziej klasycznych z klasycznych, jakie wydała muzyka rozrywkowa. Najpiękniejsze standardy muzyki światowej m.in. „What A Wonderful World” L. Armstronga czy „Always On My Mind” E. Presleya to kwintesencja stylu smaku i elegancji. Cech, które bliskie są Piotrowi Polkowi. Płyta spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem i szybko osiągnęła status złotej.

Scena to jego żywioł, o czym można się będzie przekonać na koncertach związanych z promocją najnowszego albumu pt. „Mój Film”. Jego charyzmatyczny wokal i muzyka, łączy pokolenia, a występ artysty to tradycja i nowoczesność tworzące niezapomnianą całość.

We Wrocławiu obejrzymy koncert tego niezwykłego artysty w towarzystwie zespołu: kontrabasu, fortepianu gitary, perkusji, saksofonu, i chórku wokalnego. Koncert obejmie przede wszystkim utwory z ostatniego albumu Piotra Polka „Mój film”. Ta płyta utrzymana jest w jego ulubionej stylistyce, nasycona swingiem, jazzem, choć w odróżnieniu od pierwszej

Polk na koncertach uwodzi lekkością i pełną klasy swobodą oraz ciepłym i zmysłowym głosem. Jego wokal jednocześnie jest męski i poruszający, jak historie, o których opowiada w swoich piosenkach. 

zgromadzonych. Jednocześnie jako wokalista i osoba prowadząca, tworzy spójną magiczną całość, a koncert ma elegancki i nastrojowy charakter. Niezapomniany nastrój koncertu oprócz wykonywanych utworów, buduje także unikalna gra świateł.

REKLAMA