Géza Röhrig, DiCaprio i niedźwiedzie w Strefie Kina

Jan Pelczar | Utworzono: 27.01.2016, 11:14 | Zmodyfikowano: 27.01.2016, 10:22
A|A|A

fot. Maksym Shadov

Géza Röhrig – odtwórca głównej roli w jednym z filmów roku, „Synu Szawła", będzie bohaterem najbliższej Strefy Kina.

Nagrodzony m.in Grand Prix w Cannes i Złotym Globem, nominowany do Oscara pełnometrażowy debiut Laszlo Nemesa recenzowaliśmy na sześć gwiazdek. Recenzję możecie przeczytać TUTAJ.

Biografię Röhriga możecie poznać z wywiadu, którego udzielił Annie Bielak w „Wysokich Obcasach".

fot. mat. prasowe

Strefie Kina opowiedział o swoich doświadczeniach z pracy nad filmem, wściekłości na stereotypy dotyczące Polaków i radości z przyjęcia „Syna Szawła" na świecie. W czwartek po 16:00 usłyszycie też jaka aktor tłumaczy, dlaczego trzeba było czekać 70 lat na pierwszy film, który opowiada o Holocauście w taki sposób: portretując zgładzonych, a nie ocalałych, pokazując Auschwitz jako fabrykę śmierci, a nie pole starcia dobra ze złem.

fot. Tristan Fewings, EPA

Premierą tygodnia będzie nominowany do 12 Oscarów film „Zjawa", czyli Leonardo DiCaprio tańczący z niedźwiedziami. Po godzinie 14:00 opowiemy o tym, jak powstawał i co przemawia za tym, że aktor wreszcie dostanie upragnioną statuetkę. Zastanowimy się także, czy reżyser Alejandro Gonzalez Inarritu i operator Emmanuel Lubezki zwyciężą odpowiednio drugi i trzeci raz.

W cyklu „Iść/ine iść" tym razem o „Anomalisie" i nowym „Pitbullu".

W drugiej godzinie programu zaprosimy na pokazy przedpremierowe filmów „Spotlight", „Mów mi Marianna" oraz „Planeta singli". Zrecenzujemy też dwa pierwsze odcinki dziesiątego sezonu serialu „Z Archiwum X". Mulder i Scully wrócili po piętnastu latach w zmiennej formie.

 

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować