Pantomima poruszy Dolny Śląsk

Radio RAM | Utworzono: 13.01.2016, 15:56
A|A|A

mat. prasowe

Wrocławski Teatr Pantomimy przygotowuje się do kolejnego jubileuszowego projektu, który rozpocznie cykl wydarzeń wykraczających poza Wrocław. Przez dwa pierwsze tygodnie lutego w pięciu miastach Dolnego Śląska, wspólnie z ESK Wrocław 2016, będzie realizowany projekt Miasta w Ruchu.

Aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy wraz z mieszkańcami Bolesławca, Dzierżoniowa, Głogowa, Kłodzka i Oławy odkryją na nowo lokalne opowieści i legendy. Ich treść posłuży za punkt wyjścia do przygotowania ruchowej narracji przedstawienia, będącego efektem wspólnej pracy mimów oraz uczestników warsztatów, mieszkańców, dla których staną się doskonałą okazją do poznania specyfiki pracy w teatrze ruchu.

Bezpłatne pięciodniowe warsztaty pantomimy i ruchu będą prowadzone przez aktorów i pedagogów wrocławskiej Pantomimy, a uczestnicy będą mieli okazję poznać lub rozwinąć swoje umiejętności w dziedzinie techniki pantomimy i ruchu, pogłębić świadomość swojego ciała i doświadczyć pracy w konwencji pantomimy zespołowej. Zapisy na warsztaty prowadzą ośrodki partnerskie.

Dodatkowo w każdym z miast Wrocławski Teatr Pantomimy zaprezentuje przedstawienie o niepokornej Calineczce pt. „Mikrokosmos” w reżyserii Konrada Dworakowskiego.

Warsztaty pantomimy i ruchu – 1-5 lutego, godz. 10.00-13.00 równolegle w każdym z partnerskich ośrodków.

„Mikrokosmos” reż. K. Dworakowski pokazy zostanie:

6 lutego - Teatr Stary w Bolesławcu, godz. 18.00,
8 lutego - Centrum Sztuki w Oławie, godz. 18.00,
10 lutego - Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, godz. 18.00
12 lutego – Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, godz. 18.00
14 lutego – Miejski Dom Kultury w Głogowie, godz. 18.00


Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować