Natalia Lubrano przy Sobotniej kawie w Radiu RAM

Anna Fluder | Utworzono: 11.01.2016, 12:44
A|A|A

Natalia ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu oraz prywatną szkołę jazzu „Jazz a Tours” we Francji.  Zdobywała szlify na wielu warsztatach jazzowo–bluesowych w Polsce i za granicą. Wraz z Miloopą pojawiła się na kilku składankach, a w 2012 roku ukazała się jej autorska płyta zatytułowana R.E.S.P.E.C.T. i wydana przez Kayax.

W 2014 roku Natalia Lubrano wzięła udział w V edycji popularnego programu The Voice of Poland, będąc w drużynie Tomsona i Barona, gdzie dotarła do progu półfinału. W 2015 roku wraz z zespołem The Lions występowała w X edycji programu Must Be the Music.

Dla nas niezwykłym wydarzeniem był udział Natalii Lubrano w koncercie Przyjaciół Radia RAM, kiedy przy utworze Agnieszki Osieckiej "Wariatka tańczy" emocje sięgnęły zenitu:

Jaki był rok 2015? Natalia Lubrano wśród najważniejszych wydarzeń wymienia m.in. spotkanie z Kayah:Wywodzi się z muzycznej rodziny. Jej ojciec – Andrzej Pluszcz był wybitnym basistą, związanym ze środowiskiem bluesowo-jazzowym, ale też twórcą pierwszego podręcznika do nauki na gitarze basowej i wykładowcą na warsztatach bluesowych. Dlaczego zatem swoim dzieciom zakazywał grania i śpiewania?

Od wielu lat znana jest z wieloletniej współpracy ze środowiskiem wrocławskich hiphopowców oraz ze współpracy zespołem Miloopa, z którym wydała trzy albumy: Nutrition Facts (2005), Unicode (200
i Optica (2011). Występowała z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk oraz brała udział w projekcie „FoxBox” u boku Noviki, Marii Peszek, Pauliny Przybysz i innych reprezentatywnych artystów swego pokolenia. Najnowsze doświadczenie muzyczne to współpraca z The Lions:

Scenicznie Natalię, poza głosem wyróżniają także stroje, zawsze kolorowe, oryginalne, czasem własnoręcznie przeszywane. Ale jak sama przyznaje kreatywność i pomysłowość ukształtowała się już w szkole, gdy nie tylko sklepy miały bardzo ograniczona ofertę, ale i portfel nie pękał w szwach:
Na koniec zapytaliśmy o pomysły i usłyszeliśmy piękne życzenia na 2016 rok dla wszystkich:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować