WOŚP gra we Wrocławiu

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 10.01.2016, 12:35
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek


Wielka Orkiestra gra już na Placu Nowy Targ we Wrocławiu od 12.30. W stolicy Dolnego Śląska wolontariuszy jest ponad 1000, a najwięcej w okolicach Rynku. W puszkach jest coraz więcej pieniędzy, a wolontariusze mają swoje sposoby, żeby namówić wrocławian na wrzucanie monet i banknotów by wspierać 24. finał:

Impreza w centrum Wrocławia trwa do późnych godzin wieczornych. Na głównej scenie występują młodzi tancerze i zespoły, a gwiazdy wieczoru zagrają w Starym Klasztorze, tuż nieopodal na ulicy Purkyniego 1. O 20 także pokaz Fire Show, który zastąpi tradycyjne światełko do nieba.

Na głównej scenie WOŚP wystąpią między innymi Leczek Cichoński z WrocLove Guitar Band oraz tancerze z grupy Fresh Attitude. 

24. Finał WOŚP we Wrocławiu - wydarzenia na placu Nowy Targ 

Na Nowym Targu stanie scena główna finału WOŚP. Tu czekać będą również stoiska gastronomiczne, foodtrucki i stoiska z gorącymi napojami. Dodatkowymi atrakcjami będą: bańki mydlane, malowanie twarzy, warsztaty gry na bębnach, animacje taneczne, wspólne tańce i granie na gitarach, pokazy starych samochodów. Na scenie pojawią się również niespodziewani goście.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie Fire Show w wykonaniu Bandit Queen Circus - wrocławskie światełko do nieba. Czego możemy się spodziewać? - Podczas pokazu zaprezentujemy płonące wachlarze. W ogniu stanie też kilka hula hop. W ruch pójdą iskrowniki, a zasięg wychodzących z nich iskier to około 10 metrów. Nie zabraknie też efektów pirotechnicznych, choć nie będą to ognie sztuczne lecące w stronę nieba. Mamy do dyspozycji osiem wulkanów, którymi będziemy żonglować, a z nich strzelać przyziemnymi fajerwerkami - mówi Agata Piesiewicz, współtwórczyni choreografii do pokazu.

Program: 
godz. 12.30 - Mali Giganci 
godz. 13.30 - Janek Samołyk 
godz. 15.00 - Girls On Fire 
godz. 15.50 - Leszek Cichoński & WrocLove Guitar Band 
godz.16.50 - Conrado Yanez 
godz. 17.40 - Pokazy taneczne - Fresh Attitude 
godz. 18.00 - BeMy 
godz. 18.45 - Pokazy taneczne 
godz. 19.00 - Dr Misio 
godz. 20.00 - Fire Show - Bandit Queen Circus 
(program może ulec nieznacznym zmianom).

24. Finał WOŚP we Wrocławiu - wydarzenia w Starym Klasztorze 

8 stycznia o godz. 19:00 odbędzie się minifestiwal Folkowe Granie dla Wielkiej Orkiestry! Wystąpią Bubliczki, Nadija, João de Sousa , Kapela Timingeriu, Henryk Czekała „Szkot” z Mechaników Shanty, Orkiestra Samanta, Za Horyzontem i W Stronę Portu.

9 stycznia, również o godzinie 19:00 zaplanowano drugi maraton muzyczny, tym razem w rytmach reggae. Wystąpią: Eastwest Rockers, Cheeba i Przyjaciele, Grizzlee/DrySkull Project, Romantycy Lekkich Obyczajów, Świnka Halinka, Woda Ski Bla i Non Stop.

10 stycznia, w dniu finału, w Sali Gotyckiej zagrają kolejno: 
godz. 15.30 - Dikanda 
godz. 18.00 - Closterkeller 
godz. 20.30 - Hurt 
godz. 22.15 - Habakuk

24. Finał WOŚP we Wrocławiu - przejażdżki zabytkowymi tramwajami 

Z okazji finału WOŚP będzie okazja do wycieczki zabytkowymi tramwajami. Akcję organizuje Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Linia 13 w niedzielę będzie kursować między Oporowem a Rynkiem w godzinach od 14 do 20, z częstotliwością co około 20 minut. 

24. Finał WOŚP we Wrocławiu - tor Rakietowa

Tor Rakietowa zaprasza na sportowe zmagania ze szczytnym celem - na wyścigi samochodowe i pokazy driftu.

Program: 
Godz. 10.00 - wyscig samochodowy w czterech klasach do 1800 cm powyżej 1800 cm 4x4 RWD 
Godz. 11.00 - 13:00 - pokazy driftu 
Godz. 13.00 - wyścigi dla 4-6 latków samochodem BMW - maksymalna ilość zgłoszeń 20 uczestników 
Godz. 13.00 - 15,00 Wyścigi aut terenowych i motocykli

24. Finał WOŚP we Wrocławiu - Klub Casa de la Musica (Rynek Ratusz 11/12) 

Klub Casa de la Musica zaprasza na imprezę taneczną na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla gości zaplanowano szereg atrakcji. Zagrają najlepsi kubańscy DJ-e z nowymi wyjątkowymi setami. Będzie można spróbować swoich sił wraz z instruktorami tańca w: salsie, kizombie, zouku, reggeatonie czy w bachacie. Start imprezy godz. 19.00, ale klub czynny będzie od godz. 13.00.

Pełna obsada: 

Instruktorzy: Landry Bidoung (kizomba), Marcin & Julia (zouk, salsa), Paweł & Magda (bachata), Piotr & Marta (kizomba), Michał Kijowski (salsa, reggeaton), Adam & Ania (kizomba), Ada Wojtczak (reggeaton), Fernando & Kaya (salsa, reggeaton), Anna Faściszewska (bachata), Akash & Alisa (zouk)

Dj'e: Dj Latino, Dj Rayner, Dj El Honquito, Dj Adam, Dj Juanky, Dj Sofocation

24. Finał WOŚP we Wrocławiu na Uniwersytecie Ekonomicznym 

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego zagrają na rzecz Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 10:00 w budynku Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Ekonomicznego (ul. Kamienna 35/37, za CKU) rozpocznie się Turnieju Piłki Nożnej IKSS – WOŚP. Na gości czeka mnóstwo atrakcji sportowych i nie tylko, poza tym wiele przerywników podczas turnieju w postaci interesujących pokazów, występów, licytacji, loterii. Będzie także szansa na spotkanie kilku sławnych osób, ale organizatorzy nie zdradzają jakich. Na fanów wyścigów czekać będzie UE Really Team z symulatorem, a każde dziecko będzie mogło wyjść z wymalowaną na twarzy ulubioną postacią z bajki.

REKLAMA

To może Cię zainteresować