Korupcja w sieciach handlowych

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 09.01.2016, 09:23
A|A|A

26 osób oskarżonych w głośnej sprawie korupcji w sieciach handlowych - wrocławska Prokuratura Apelacyjna skierowała do sądu akt oskarżenia. Towary na półki znanych sieci miały trafiac za łapówki. Przed sądem staną zarówno pracownicy centrów jak i producenci. Śledztwo dotyczy nieprawidłowości do których miało dochodzić w okresie od 2005 do 2010 roku.

Chodzi o przyjmowanie lub wręczanie łapówek i nieuczciwą konkurencję. Wybrane towary miały być umieszczane na półkach tak aby klientom rzucały się w oczy, a co za tym idzie lepiej się sprzedawały. Jeden z oskarżonych miał żądać i przyjąć od wielu firm łapówki wartości ponad 4 milionów złotych, za możliwość sprzedawania towarów w sieci Kaufland. To nie jedyna sieć, w której według prokuratury miało dochodzić do nieprawidłowści - podbnie miało być w Makro Cash and Curry, Realu czy Carrefourze. Wśród oskarżonych są też producenci, czyli ci którzy wręczali łapówki za możliwość ich sprzedaży ich towarów w opisanych sieciach.

Śledztwo w sprawie korupcji w centrach handlowych jest podzielone na wiele wątków, obecny akt oskarżenia jest już 14 ty. Wcześniej oskarżono 23 osoby. W przypadku dwóch podejrzanych prokuratura zdecydowała się na umorzenie postępowania karnego. Do tej pory skazano 13 osób.

REKLAMA

To może Cię zainteresować