Hydropolis już otwarte (ZDJĘCIA)

Radio RAM | Utworzono: 05.12.2015, 07:22
A|A|A

fot. Hydropolis

Bramy centrum wiedzy o wodzie otworzono w sobotę o godzinie 10. Z okazji Mikołajek na gości nowoczesnej wystawy czekały dodatkowe atrakcje.

W weekend w Hydropolis pojawi się Święty Mikołaj, który przywdzieje niebieski strój i będzie rozdawał dzieciom słodycze. Specjalnie dla najmłodszych zaplanowane zostało malowanie twarzy. Zarówno dzieci, jak i rodziców zainteresuje z pewnością rzeźba z lodu przedstawiająca logo Hydropolis.

"Zapraszamy całe rodziny, indywidualnych gości jak i grupy zorganizowane. Dni otwarte dla konkursowiczów pokazały, że nasza wystawa wzbudza zachwyt u osób w każdym wieku" – mówi Piotr Puzanowski, menedżer jedynego w Polsce centrum wiedzy o wodzie.

Miejsca postojowe dedykowane zwiedzającym Hydropolis zostały przygotowane między mostem Oławskim a stacją Polinki, przy ul. Na Grobli. Zaparkuje tam około 200 samochodów. Goście Hydropolis będą mogli korzystać z parkingu bezpłatnie przez trzy godziny. Do ich dyspozycji będzie również parking przy Geocentrum Politechniki Wrocławskiej (codziennie od godz. 16) oraz miejsca parkingowe przy Biurze Obsługi Klienta MPWiK.

Menedżer Hydropolis zachęca również do korzystania ze środków komunikacji miejskiej. "Hydropolis to centrum edukacji ekologicznej. Stawiamy na rozwiązania przyjazne środowisku. Z myślą o gościach, którzy zdecydują się dojechać do nas tramwajem i autobusem, przygotowaliśmy interaktywną mapę pokazującą najbliższe przystanki. Dodatkowo podajemy też informację, ile średnio trwa przejście z danego przystanku do Hydropolis". Można to sprawdzić klikając w mapkę poniżej.

Zwiedzający mogą wchodzić na wystawę się co 15 minut. Każdy bilet sprzedawany jest na konkretną godzinę, która odpowiada godzinie rozpoczęcia projekcji w sali „Planeta wody" – to od tego miejsca zaczyna się zwiedzanie. W weekendy Hydropolis będzie otwarte od godziny 10 do 20.30, przy czym ostatnia grupa wejdzie na teren wystawy o godz. 19. W tygodniu centrum otwiera swoje bramy w południe, godzina zamknięcia pozostaje taka sama, jak w dni weekendowe.

Bilet ulgowy kosztuje 18 zł, normalny 27 zł, a rodzinny 72 zł. Obowiązują już zniżki na kartę URBANCARD Premium, w sobotę zaczną obowiązywać zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i karty Rodzina Plus.

REKLAMA

To może Cię zainteresować