Amazon: Związkowcy zorganizowali pikietę przed firmą

Dorota Czubaj | Utworzono: 30.11.2015, 13:43
A|A|A

Aktualizacja (13:30)

Zakończyła się pikieta związkowców z Amazona. Pracownicy zaznaczyli, że mimo wielu próśb nie umożliwiono im spotkania w zarządzie regionu. Z tym nie zgadza się rzeczniczka zakładu Marzena Więckowska:


Pikieta związkowców z firmy Amazon w Bielanach Wrocławskich. Przed halą przy ulicy Logistycznej zebrało się kilkadziesiąt osób. Pracownicy skarżą się, że mimo wielokrotnych próśb o umożliwienie spotkania z władzami spółki nie otrzymali odpowiedzi.

- Problemy, z którymi się borykamy, to między innymi nieświeże posiłki regeneracyjne, niskie temperatury panujące w zakładzie, zbyt wysokie normy pracy i przede wszystkim bardzo niskie wynagrodzenia - mówi jeden ze związkowców:

-Postanowiliśmy wyjść przed zakład, by w końcu nas zauważono - mówi przewodniczący zakładowej Solidarności - Grzegorz Cisoń:

Wśród wymienianych przez związkowców postulatów znalazła się przede wszystkim konieczność poprawy warunków pracy.

Zdaniem wielu z nich jeszcze w tym miesiącu, część zatrudnionych osób musiała pracować na hali, w której panowała temperatura 14 stopni Celsjusza. Ponadto związkowcy domagają się obniżenia norm pracy, poprawy jakości posiłków regeneracyjnych i podwyżki wynagrodzeń do tych obowiązujących w innych krajach.

Protest rozpoczął się o godzinie 12.00 przed siedzibą firmy przy ulicy Logistycznej. Ma on charakter solidarnościowy i jednocześnie będzie prowadzony w Niemczech, gdzie tamtejsi pracownicy Amazona również będą upominać się o swoje prawa.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować