Własny biznes - przedsiębiorcy górą! (POSŁUCHAJ)

Przemek Gałecki | Utworzono: 16.11.2015, 07:33
A|A|A

fot. www.trans.eu/pl/

Wzięli sprawy w swoje ręce. Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska coraz chętniej zakładają firmy. Pomóc w pierwszych krokach mogą wydarzenia związane ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości. We Wrocławiu odbędzie się kilkanaście spotkań, warsztatów czy wykładach. Swoim szefem kilka lat temu został Cezary Chmielewski, który nauczył się chińskiego i stworzył szkołę nauki tego języka. Po czterech latach NIHAO jest największą tego typu placówką w Polsce - ma sześć oddziałów i kilkudziesięciu lektorów:

Na swoje już na studiach poszli też bracia Mosurowie. 20-latkowie przerwali naukę, by zająć się kitesurfingiem. W międzyczasie odkryli tzw. filmy 360 stopni. i założyli firmę DZIKiJEŻ, która produkuje niezwykłe obrazy Wrocławia.

Na podobny krok kilka lat temu zdecydował się także Krzysztof Habowski, który w garażu w Świdnicy otworzył firmę RST. W ciągu dekady jego wirtualna giełda transportowa stała się jednym z liderów w Europie. 45 mln ofert rocznie, 200 tysięcy transakcji miesięcznie w 16 językach. "Młodzi przedsiębiorcy są przyszłością tego miasta" - mówi Maciej Potocki, szef Wrocławskiego Parku Technologicznego:

Przeczytaj więcej o projekcie RST: Stworzyli system w garażu - teraz podbijają Europę

Z tymi, którym udało się rozkręcić własny biznes rozmawiał Przemek Gałecki:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować