Wrocławscy aktorzy zagrają przed chińską publicznością

Dorota Czubaj | Utworzono: 17.10.2015, 13:02
A|A|A

fot. YouTube

"Portrety wiśniowego sadu" - taki tytuł nosi spektakl, z którym aktorzy z Wrocławia właśnie dziś ruszają do Chin. To wariacja na temat dramatu Czechowa, którą aktorzy zaprezentują podczas Festiwali Teatralnego w Wuhzen. "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy szansę wyjechać w takie miejsce i liczymy że spektakl spodoba się Chińczykom" - mówi reżyser - Grzegorz Bral z teatru "Pieśń Kozła":

I dodaje, że on i jego aktorzy zaprezentują się czterokrotnie:

Pieśń Kozła nie jest pierwszym wrocławskim teatrem, który podbija Azję. W tym roku ze spektaklem "Wycinka" przed publicznością w Pekinie zaprezentowali się aktorzy z wrocławskiego Teatru Polskiego. Trasa Pieśni Kozła po Chinach, jest wpisana jest w cykl "Projekt Azja", który ma promować w Azji współczesną sztukę polską.

„Portrety Wiśniowego sadu” w reżyserii Grzegorza Brala i muzycznej interpretacji Guya Pearsona i Macieja Rychłego to opowieść o raju utraconym. Tytułowy roztrwoniony Wiśniowy sad z dramatu Czechowa, symbol unicestwionych wartości, poetycko mitologizuje się w pamięci. We wspomnieniach dawny świat przeistacza się w nieosiągalną doskonałość. Reżyser snuje historię bohaterów za pomocą gestów, ruchu, tańca, na pierwszym planie pozostaje jednak zawsze muzyka. Kreuje relacje, definiuje zdarzenia i bohaterów, tworząc w połączeniu z liryką Osipa Mandelsztama i Anny Achmatowej wyszukane poematy muzyczne.

REKLAMA

To może Cię zainteresować