MIKROMUSIC „MATKA I ŻONY” wrocławska PREMIERA! + gościnnieSKUBAS

Radio RAM | Utworzono: 16.10.2015, 22:43
A|A|A

mat. prasowe

4 listopada godz. 20.00

(otwarcie klubu godz. 19.00)

Klub ETER - Ul. Kazimierza Wielkiego 19, 50-077 Wrocław

 

Bilety
Przedsprzedaż: stojące – 35zł, siedzące – 45zł
W dniu koncertu: stojące – 45zł, siedzące – 55zł 
Bilety do nabycia: ebilet.pl, biletin.pl oraz w salonach EMPiK


 „Matka i żony” to jedna z najbardziej energicznych płyt, które zespół nagrał do tej pory. Jeśli poprzednie albumy niosły ze sobą dużą ilość melancholii, na tej płycie można znaleźć sporo humoru i przyspieszony rytm. – opowiada Natalia Grosiak, wokalistka zespołu.

Nowa płyta Mikromusic ukazała się we wrześniu 2015 roku. Płytę zapowiada singiel pod tytułem „Krystyno” , we wrześniu ukazał się także singiel „Bezwładnie”, w którym gościnnie w duecie z Natalią zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie stanowią również ścieżkę dźwiękową w filmie „Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza.

Autorem tekstów jest Natalia Grosiak. Jak również autorką muzyki, 3 utwory stworzyła sama, pozostałe 8 we współpracy z kolegą z zespołu i producentem albumu - Dawidem Korbaczyńskim.

O albumie:

„Płyta jest bardzo babska, opowiada o świecie kobiet, matek, żon. Matek, które tracą dzieci ("Piękny chłop"), które obawiają się, czy zrobiły dobrze sprowadzając dziecko na taki okrutny świat ("Kostucha"), czy też spragnionych tak miłości, że doprowadzając aż do śmierci ("Pocałuj pochowaj"). Śmierć na tej płycie jest kobietą: cyniczną, zlęknioną, doświadczoną i okrutną.” – opowiada Natalia Grosiak. – „Dla mnie płyta jest przede wszystkim pracą nad tekstem. Pierwszy raz powstały piosenki wcale nie ładne. Bo do tej pory chciałam pisać ładne piosnki. Teraz piosenki opowiadają historie, a ja nie dążę do tego, aby było miło i przyjemnie.”

 

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować