Strefa Modnych Wnętrz - zagraliśmy w Renomie (ZDJĘCIA)

Radio RAM | Utworzono: 07.09.2015, 15:13
A|A|A

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, nowe wzornictwo, ciekawe dodatki i spotkania z projektantami - Radio RAM zagrało program specjalny z Domu Handlowego RENOMA.

To, jak mieszkamy, jakich dodatków używamy dekorując nasze domy, dużo mówi o nas samych. Często zastanawiamy się nad tym, jaki styl najlepiej będzie pasował do naszego wnętrza. Warto pamiętać, że nasze najbliższe otoczenie, powinno być urządzone w taki sposób, byśmy mogli się w nim czuć naprawdę dobrze. To podkreślali wszyscy eksperci zaproszeni do naszego programu.
A jakie są najnowsze trendy w aranżacji wnętrz? Jak mieszkać stylowo, modnie i przede wszystkim wygodnie?

Anna Podrez z Salonu Lofhome przekonywała, że jasny styl skandynawski też może być praktyczny, wszystko zależy od doboru materiałów. Jasne ściany, drewniane i malowane na biało podłogi plus mocne akcenty kolorystyczne, czerwień, żółć i błękit w dodatkach typu lampa, poduszka, ramka to powiew świeżości i lekkość charakterystyczna dla stylu zapoczątkowanego przez szwedzkiego artystę Carla Larrsona na przełomie XIX i XX wieku.

Magdalena Liberda z Salonu Francuska Weranda podzieliła się najnowszymi informacjami o trendach, bo właśnie wróciła z targów wnętrzarskich Paris Maison&Objet. Światowi projektanci przewidują, że najmodniejsze w sezonie jesienno-zimowym będą kolory: czerwień, pomarańcz i granat. Nie o to jednak chodzi, by przemalowywać całe ściany, wystarczy jedna lub jej część by dodać przestrzeni energii. Modne będą również tapety z wzorami azjatyckimi, a na podłogach wzorzyste dywany z tworzyw nadających się zarówno na taras jak i do łazienki.

Adam Sołtys z Salonu Design Market przekonywał, że bałagan też może mieć swoje uzasadnienie. Mowa oczywiście o różnorodności w doborze wyposażenia i dodatków. Tradycyjne komplety meblościanek czy zestawów kanapowo-fotelowych nie stworzą takiego klimatu jak ciekawie zaaranżowane, i każde w swoim oryginalnym stylu: krzesło, kanapa, komoda. Na ich wyeksponowanie warto jednak mieć jakiś pomysł i nie należy obawiać się wyrazistych kolorów.

Paweł Sochacki z AD Loving home wyjaśniał, jak łatwo nadać wnętrzu dostojeństwa. Klasyczne meble kolonialne nie muszą wypełniać całej przestrzeni, zwłaszcza gdy mieszkanie nie jest duże, wystarczy jedna komoda, szezlong czy stolik kawowy, by nadać przestrzeni klasycznego klimatu. Do tego typu mebli oczywiście jasne ściany, ale też szkło i chrom w wykończeniach, bo to dodaje lekkości całemu wnętrzu.

Przez cały czas trwania naszego programu na żywo z Domu Handlowego RENOMA na pytania odwiedzających nas słuchaczy odpowiadały i proponowały ciekawe rozwiązania dekoratorskie oraz pomysły na aranżację wnętrz architektki Anna Zięba i Malwina Teodorczyk. A pojawiały się bardzo różne prośby, m.in. o zagospodarowanie wiatrołapu, zaaranżowanie pustej ściany w salonie i kilkudziesięciometrowej przestrzeni strychu.

Za muzyczną oprawę i RAM-owy klimat odpowiednio na miejscu zadbał w charakterze DJ-a Maciek Przestalski.

W dobrym tonie dziękujemy raz jeszcze za spotkania i zabawę w konkursie, który poprzedzał Strefę Modnych Wnętrz.

Przypomnijmy, że zaprosiliśmy was do udziału w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami od Domu Handlowego RENOMA. Każdy mógł przysłać do nas zdjęcia przedmiotów, które uważacie za najbardziej dizajnerskie i niebanalne w waszym domu. Dotarły do nas dziesiątki fotografii i niebanalnych opisów - dzięki nim przekonaliśmy się, jak niesamowicie utalentowani są słuchacze Radia RAM. Okazało się, że wiele z tych stylowych aranżacji wnętrz, oryginalnych mebli, lamp, dekoracji wykonaliście własnoręcznie. Jury konkursu zachwycone wyobraźnią autorów miało nie lada problem z wyborem zwycięzcy. Gdybyśmy zgromadzili te wszystkie przedmioty w jednym miejscu - powstałaby we Wrocławiu pierwsza tłumnie odwiedzana galeria!

 

REKLAMA