Narodowe Forum Muzyki oficjalnie otwarte

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 05.09.2015, 10:58
A|A|A

fot. Kamil Wąsiński

Elita wrocławskiego życia kulturalnego uczestniczyła wczoraj wieczorem w otwarciu Narodowego Forum Muzyki. Zachwycony brzmieniem nowej wrocławskiej sali był pisarz Marek Krajewski.Podczas uroczystego wieczoru otwarcia NFM-u zaprezentowały się trzy orkiestry, chór i solista Piotr Anderszewski.

Głównym tematem kuluarowych rozmów była akustyka nowej sali. Piotr Turkiewicz, szef festiwalu Jazztopad, cieszy się na jazzowe koncerty w NFM-ie.

Dziś od 11 w NFM-ie drzwi otwarte i występy wszystkich zespołów Narodowego Forum Muzyki, a o 20 jazzowy rarytas: koncert tria luksemburskiego pianisty Francesca Tristano. O 21.30 na placu przed NFM-em audiowizualny spektakl, na który wstęp jest bezpłatny.

Narodowe Forum Muzyki to instytucja współprowadzona przez ministerstwo kultury, urząd miasta i urząd marszałkowski. - To jedna z największych i najważniejszych inwestycji w ostatnich latach w polskiej kulturze - mówi Małgorzata Omilanowska, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Narodowe Forum Muzyki organizuje działalność jedenastu zespołów instrumentalnych i wokalnych: od Orkiestry Symfonicznej po Lutosławski Quartet czy Trio Smyczkowe Leopoldinum. Pod egidą NFM-u działa dziewięć międzynarodowych festiwali. Najważniejszy z nich - Wratislavia Cantans - już od jutra po raz 50.

REKLAMA

To może Cię zainteresować