Szykują się do przeprowadzki. Szpital im. Marciniaka ogranicza przyjmowanie chorych

Radio RAM | Utworzono: 19.08.2015, 19:16
A|A|A

archiwum radioram.pl

Nadchodzi czas wielkiej przeprowadzki szpitala im. Marciniaka do nowej placówki na wrocławskich Stabłowicach - to wiąże się ze stopniowym ograniczaniem funkcjonowania szpitala przy Traugutta i jego filii. I tak od dziś do placówki przy Wiśniowej będą przyjmowanie wyłącznie pacjenci z wcześniej wyznaczonym terminem. Pozostali chorzy będą trafiać do innych ośrodków leczniczych.

Natomiast już od przyszłego tygodnia - od 25 sierpnia - ograniczone zostanie również przyjmowanie pacjentów na Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Traugutta. Oddział będzie przyjmował chorych jedynie w nagłych przypadkach do 31 sierpnia do godziny 7 rano, a później opiekę przejmą już lekarze z nowego szpitala przy ul. Fieldorfa. Wiemy też, że w pierwszym tygodniu funkcjonowania placówki liczba przyjmowanych pacjentów również będzie ograniczona. Jak informuje Urząd Marszałkowski we Wrocławiu to czas jaki potrzebuje personel medyczny na zapoznanie się z nowym budynkiem, lokalizacją sal i nowym sprzętem. Szpital ma w pełni być dostępny dla pacjentów od 7 września.

Nowy Szpital Wojewódzki przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu kosztował ponad 380 mln złotych. Obiekt jest jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce. Szpital będzie wyposażony m.in. w wart 5,5 mln złotych najnowocześniejszy w Polsce aparat O-ARM (tzw. ramię „O”) - to specjalny typ tomografu komputerowego. Dzięki niemu możliwe będzie np. prowadzenie bardzo skomplikowanych operacji kręgosłupa. W placówce znajdzie się również zakład medycyny nuklearnej, dział diagnostyki obrazowej wyposażony w dwa tomografy komputerowe oraz rezonans magnetyczny. Ośrodek będzie dysponować 550 łóżkami, 15 oddziałami i przychodnią z 20 poradniami.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować