Dzieci z ośrodka dla niesłyszących nagrały singiel

Alicja Mikłaszewicz, Przemek Gałecki | Utworzono: 17.08.2015, 13:44
A|A|A

www.bajkabezbarier.pl

Niemożliwe staje się możliwym! Udowadniają to dzieci z ośrodka dla niesłyszących we Wrocławiu, które właśnie nagrały singiel! Słowa napisał Maciej Kurowicki z zespołu HURT, a kilkunastu podopiecznych fundacji KATARYNKA zaśpiewało wokale i nagrało muzykę. Jak to możliwe i przede wszystkim jak brzmi "Piosenka bez Barier".

Posłuchajcie już teraz:

 

Posłuchajcie całej rozmowy z Justyną Mańkowską (Fundacja KATARYNKA) i Magdaleną Grobelną, która współtworzyła płytę:

 

O tej niezwykłej produkcji opowiadaliśmy już wiele razy:

Niesłyszący nie mogą śpiewać? Nic bardziej mylnego. Dzieci z ośrodka dla niesłyszących we Wrocławiu właśnie nagrały płytę! Wspólnie z Maciejem Kurowickim z zespołu HURT udowadniają, że słyszeć można nie tylko w sposób tradycyjny, ale także dzięki odczuwaniu wibracji poprzez skórę czy kości. Podopieczni ośrodka, nie tylko zaśpiewali, ale przygotowywali także własne instrumenty, na których w profesjonalnym studiu nagraniowym stworzyli melodię do napisanych przez Kurowickiego piosenek. - Teksty są moje, muzykę pisali oprócz mnie także Piotr Stanclik, Kuba Regulski i Radek Szyszkowski - mówi Maciej Kurowicki.

Posłuchaj całego materiału: 

13-letnia Martyna słyszy bardzo słabo, ale tego dnia czuła się jak prawdziwa gwiazda rocka:Dzieci przez kilka godzin w profesjonalnym studiu nagraniowym przygotowywały wokal i muzykę.

- Niesłyszące dzieci czują dźwięk poprzez wibracje, które docierają do mózgu za pomocą całego ciała, dlatego było bardzo głośno, nie obyło się bez pomyłek, ale i ciągłego śmiechu - mówi Maciej Kurowicki z zespołu HURT, który odpowiada za całą stronę muzyczną projektu:

Baliśmy się co z tego wyjdzie, ale było świetnie - mówi Justyna Mańkowska z fundacji Katarynka.

Płyta jest już nagrana, teraz czas na montaż i remiksy. Efektów będzie można posłuchać za kilka miesięcy. Płyta powstaje w ramach projektu Bajka Bez Barier

 

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować