Zapraszamy na weekend z Radiem RAM

Radio RAM | Utworzono: 24.07.2015, 16:23
A|A|A

fot. Wikimedia Commons

W sobotę o godz. 8 w studio Radia RAM przywita Was Krzysiek Majewski. Opowie, co ciekawego w weekendowych wydaniach gazet, przygotuje też przegląd najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia we Wrocławiu. Mamy też konkurs z nagrodami m.in. płytami z serii RAM Cafe.

Po godz. 10 kolejne wakacyjne spotkanie z pisarką Nadią Szagdaj, która tym razem zbierze nas na spacer po nieistniejących już nekropoliach dawnego Wrocławia.

Niezwykle interesująco zapowiada się „Sobotnia Kawa z Radiem RAM”. 40 lat temu, 28 lipca 1975 roku, pięciu polskich himalaistów wyruszyło z Wrocławia na wyprawę, której celem było zdobycie szczytu Broad Peak Middle (8011 m). Podczas zejścia zginęło trzech z nich. O tej historii, w sobotę po godz. 12, na antenie Radia RAM, opowiedzą kierownik ekspedycji Janusz Fereński i Janusz Kuliś, jedyny żyjący świadek tamtej wyprawy.

Sobotnie popołudnie i wieczór to duża dawka dobrej muzyki, którą przygotowali Piotr Karwat oraz szef muzyczny Radia RAM Piotr Bartyś.

Na niedzielny poranek z Radiem RAM od godz. 8 zaprasza Maciek Przestalski. Będzie to kolejne spotkanie podczas którego zachęcimy do aktywnego spędzania wakacyjnych weekendów. Pływaliśmy już po Odrze, ćwiczyliśmy nordic walking. Tym razem Aleksandra Szyrwiel z AWF opowie wszystko o grze we frisbee.

Po godz. 13 program „Kulinarny Wrocław”. Gdy tydzień temu w niedzielne popołudnie parzyliśmy herbatę, od razu pojawiły się pytania – a co z kawą? Zatem na specjalne zamówienie kawoszy, tym razem „Kulinarny Wrocław” o kawie właśnie. Jak przygotować dobrą kawę – podpowiedzi baristów na antenie Radia RAM w niedzielę po godz. 13.

Po godz. 17 Janek Pelczar zaprasza na spotkanie z programem „Muzyka Filmowa”, a w nim muzyka nowohoryzontowa (m.in Amy Winehouse i Yasmine Hamdan). Natomiast płytą wieczoru będzie ścieżka dźwiękowa z filmu „Lost River”.

Bądźcie z nami w ten weekend – Radio RAM zawsze w dobrym tonie!

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować