Zapraszamy na weekend z Radiem RAM

Radio RAM | Utworzono: 17.07.2015, 13:20
A|A|A

fot. ŠJů (cs:ŠJů)/Commons

W sobotę o godz. 8 czeka na Was Janek Pelczar, który sprawdzi, co ciekawego w weekendowych wydaniach gazet. Przygotowaliśmy także przegląd najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia we Wrocławiu. W sobotni poranek na antenie Radia RAM mamy także konkurs z nagrodami m.in. płytami z serii RAM Cafe.

Po godz. 10 kolejne wakacyjne spotkanie z pisarką Nadią Szagdaj, która tym razem zbierze nas na spacer po Wrocławiu śladami nieistniejących już ulic.

„Sobotnią Kawę z Radiem RAM” polecamy lubiącym czytać, szczególnie kryminały, ale także tym, którzy dziś piszą do szuflady. Gościem Anny Fluder będzie Martyna Raduchowska, autorka powieści „Szamanka od umarlaków", „Demon luster" „Czarne światła. Łzy Mai". Martyna Raduchowska jest jednocześnie psychologiem i kryminologiem, a przy „Sobotniej Kawie z Radiem RAM” opowie m.in. na czym polega praca policyjnego profilera. Na to spotkanie zapraszamy po godz. 12.

Sobotnie popołudnie i wieczór to duża dawka dobrej muzyki, którą przygotowali Piotr Karwat oraz szef muzyczny Radia RAM Piotr Bartyś.

Na niedzielny poranek z Radiem RAM od godz. 8 zaprasza Maciek Przestalski. Z przedwakacyjnego wysypu płytowych nowości Maciek wybrał duet Peaking Light z San Francisco i to przede wszystkim ich muzyka będzie wybrzmiewać do południa na 89,8 FM.
Po godz. 10 spotkamy się także z Moniką Domaradzką, która opowie o aktywnym wypoczynku na Odrze. Łódkami, kajakami i motorówkami będziemy pływać solo, rodzinnie i ze znajomymi.

Po godz. 13 program „Kulinarny Wrocław”. Tym razem gościem będzie Piotr Mońka z wrocławskiej herbaciarni Czajownia. Zabierze nas na plantacje herbaty do Korei i Japonii, opowie o procesie fermentacji liści, zdradzi zagadki herbaty Pu-erh. We wschodniej tradycji ceremonia parzenia i picia herbaty jest jak religia, ale w „Kulinarnym Wrocławiu” odczarujemy mit, że to arcytrudna sztuka.

Po godz. 17 Janek Pelczar zaprasza na spotkanie z „Muzyką Filmową”, a tym razem będzie to muzyczna zapowiedź festiwalu filmowego Nowe Horyzonty. Posłuchamy Yasmine Hamdan, czyli gwiazdy jednego z festiwalowych koncertów i przypomnimy muzykę z filmu Jima Jarmuscha "Tylko kochankowie przeżyją".

Bądźcie z nami w ten weekend – Radio RAM zawsze w dobrym tonie!

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować