Rekrutacja: Sesja wygasła, wprowadź dane ponownie...

Maja Majewska | Utworzono: 22.06.2015, 22:08
A|A|A

fot. Wikimedia Commons

Jednak decydująca faza rozpoczęła się 19 czerwca, kiedy gimnazjaliści dostali wyniki swoich testów, pisanych w kwietniu. Nastolatkowie mogą wybrać trzy szkoły, a w każdej z nich dowolną liczbę klas profilowanych. Decydująca jest suma punktów z egzaminu i świadectwa. W czołówce liceów są LO nr 14, 7, 3, 9 czy 12, tam liczba wymaganych punktów to ponad 80.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015 (SPRAWDŹ)

Jednak jak donoszą portalowi www.prw.pl rodzice uczniów, rekrutacja elektroniczna nie działa. System się zawiesza. Nie można wpisać danych itd. W związku z tym urząd miasta podjął decyzję o wydłużenie o jeden dzień naboru. Zakończy się on nie 25.06 a 26.06 o godz. 14.00.

Maja Majewska: System wisi. Wszystkim


Drogi Gimnazjalisto! Skończyłeś szkołę, napisałeś test, nie wiedzieć czemu czekałeś na wyniki dwa miesiące (!!!), a teraz przyszedł czas wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Musisz to zrobić elektronicznie, bo Wrocław, to miasto postępu.

 

Biorąc pod uwagę, że od momentu uzyskania wyników (19.06 2015) do momentu zgłoszenia (25.06.2015) jest dni niewiele, chcesz zrobić to jak najszybciej. Tym bardziej, że jest presja: szkoły, rodziców, rodziców, szkoły. Rekrutacja jednak, jest niemożliwa. Dane się nie wpisują, a jak się wpisują, to się nie zapisują. Wniosek się nie generuje, a sesja wygasła. Wiem, że z pomocą rodziców, na 4 ręce wpisujecie wszystko migusiem ale i tak na końcu pokazuje się komunikat, że dane należy wpisać jeszcze raz. I tak 100 razy.

Wiem, wszyscy milion razy sprawdzili router i połączenie z siecią. Wszystko działa. Wiem, Twoje gry „online” też działają i choć wymagają niezłej karty graficznej i grają w nią setki tysięcy ludzi w sieci na raz - nic się nie zawiesza. Wiem, że mając zaledwie dostateczny z informatyki nie rozumiesz komunikatu na stronie www.edu.wroclaw.pl, który po raz setny czyta Twój Ojciec:

"19 czerwca 2015r. kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych otrzymali wyniki egzaminu gimnazjalnego i od tego dnia mogą być one wprowadzane do systemu rekrutacji na stronie www.edu.wroclaw.pl. W związku z tym niektórzy użytkownicy systemu mogli zaobserwować spowolnienie działania strony lub otrzymać komunikat o przeciążeniu serwerów. Wykonawca systemu pracuje nad tym, by usprawnić wprowadzanie danych. Serdecznie przepraszamy za niedogodności i prosimy o cierpliwość. Termin generowania wniosków w systemie zostanie wydłużony do piątku, 26 czerwca 2015r. do godz. 14.00."

Bierzesz to na chłopski rozum. Myślisz: liczba uczniów jest policzalna (tylko oni dostają hasła do systemu i wiadomo ilu ich jest, plus minus ci spoza miasta) wiadomo kiedy będą na stronę wchodzić (19.06 - 25 lub 26.06), więc powinno być jasne jaką przepustowość mają mieć serwery (robienie równań na coś się przydało). Ale jasne nie jest. I system wisi...

Nie martw się, nie tylko Tobie. Urzędnikom też.

P.S Kochany Gimnazjalisto nie ściemniaj, że to jakiś problem, że będziesz próbował wygenerować wniosek o drugiej w nocy. Ileż to razy grałeś o tej porze w gry komputerowe albo wymieniałeś SMS-y w sprawach zapewne bardziej błahych niż Twoja edukacja

P.S 2 Wiem, w wielu gimnazjach nauczyciele jutro (23 czerwca) podpisują wygenerowane wnioski więc musisz. No to się zmuś.

REKLAMA

To może Cię zainteresować