Zapraszamy na weekend z Radiem RAM

Radio RAM | Utworzono: 19.06.2015, 14:01
A|A|A

Weekend z Radiem RAM rozpoczynamy w sobotę o godz. 8. Krzysiek Majewski przywita Was m.in. informacjami z sobotnio-niedzielnych wydań lokalnej prasy, podsumujemy także najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia we Wrocławiu.

Po godz. 10 rozpoczynamy „Podróże z Radiem RAM”. Gościem programu będzie Łukasz Połubianko, na co dzień manager na etacie, po pracy pasjonat podróżowania.

Zaczęło się od Maroka, po drodze była Tajlandia i Malezja oraz USA. Teraz Łukasz planuje – jak sam mówi, jest to jego największe podróżnicze marzenie – wyprawę do Nowej Zelandii. „Podróże z Radiem RAM” w sobotę od godz. 10.

W samo południe Monika Jaworska zaprasza na spotkanie z Nadią Szagdaj, autorką popularnych retro-kryminałów, których główną bohaterką jest detektywka z Breslau Klara Schulz. Porozmawiamy o tańcu z Markiem Krajewskim, młodości w szkołach muzycznych, magicznych miejscach we Wrocławiu i o tym, dlaczego zarzuciła karierę śpiewaczki operowej na rzecz pisania powieści kryminalnych.
„Sobotnia Kawa” z Radiem RAM, Nadią Szagdaj i Moniką Jaworską od godz. 12.

Po godz. 17 Maciek Przestalski zaprasza do „Strefy Młodych Radia RAM”, w której porozmawiamy ze studentami Politechniki Wrocławskiej działającymi w ekipie JetStream. Od lat regularnie reprezentują uczelnię na międzynarodowych zawodach lotniczych, a w sobotę o swoich osiągnięciach opowiedzą w programie „Strefa Młodych Radia RAM”.

Muzyczną oprawę idealną na sobotni wieczór przygotował Maciek Szabatowski, a w studio Radia RAM pojawi się DJ Beat, ze specjalnie przygotowanym dla Was klubowym setem. Z naszym gościem porozmawiamy także o tym, co tego lata będzie królowało na tanecznych parkietach.

W niedzielę o godz. 8 przywita Was Maciek Przestalski. W programie m.in. rozmowa z Mirosławem Ratajczakiem, krytykiem sztuki, publicystą, autorem książki "GET Eugeniusza Stankiewicza".

Jeśli zaś chodzi o muzykę, to niedzielny poranek pod znakiem grupy Hot Chip. Brytyjczycy święcili triumfy dekadę temu, ale wydane właśnie płyta "Why Make Sense?" jest zdecydowanie warta polecenia.

W niedzielne popołudnie tradycyjne już spotkanie z programem „Kulinarny Wrocław”. Tym razem gościem będzie Jarosława Kawałko, szefowa kuchni restauracji Baszta. Będziemy gotować korzystając z wegańsko-tajskich inspiracji. „Kulinarny Wrocław” na antenie Radia RAM od godz. 12.

Niedzielne popołudnie i wieczór w Radiu RAM to przede wszystkim muzyka.

Od godz. 17 muzyka Michaela Giacchino z "Jurassic World" i najbardziej pamiętne kompozycje Johna Williamsa z oryginalnego "Parku Jurajskiego".

Po godz. 19 program Piotra Karwata „Nie tylko jazzem...”, a od godz. 21 za sterami Radia RAM Druh Sławek, co oznacza, że musicie przygotować się na najlepszy groove w mieście.

Bądźcie z nami w ten weekend – Radio RAM zawsze w dobrym tonie!

REKLAMA

To może Cię zainteresować