Hip-hopowcy nagrali płytę z wierszami Tadeusza Różewicza

Marek Zoellner | Utworzono: 18.06.2015, 14:42
A|A|A

”Różewicz – Interpretacje” - projekt Sokoła (Wojciech Sosnowski) i Hadesa (Łukasz Bułat-Mironowicz) i duetu producenckiego Sampler Orchestra. Dla niewyrobionego ucha produkcja może wydawać się dość hermetyczna. Jednak warto wgłębić się zarówno w dźwięki, jak i w tytułowe interpretacje wierszy zmarłego niedawno, jednego z najwybitniejszych polskich poetów. 

To nie jest "klasyczny" hip-hop, to nie jest "klasyczny" Różewicz. 

"(...) Sokół i Hades zdecydowali się na zaprezentowanie słuchaczowi materiału możliwie jak najbardziej różnorodnego, eksperymentując z formą i skacząc od klasycznej nawijki do aktorskiego grania głosem" - napisał w swojej recenzji albumu Michał Małysa. 

Słuchając płyty nie zadajemy sobie pytania, tak często słyszanego kiedyś w szkole podczas "przerabiania Różewicza": Co autor miał na myśli? Szukamy raczej odpowiedzi na pytanie o to, co mógł czuć. Tu jeszcze jeden cytat ze wspomnianej recenzji:

"Napisałbym, że płyta będzie wyborem przyzwoitym dla każdego, kto potrafi zachwycić się Różewiczem, ale dajmy spokój – kim trzeba być, aby się jego tekstami nie jarać?"

Ale... posłuchajcie sami:

 

REKLAMA
To może Cię zainteresować