Wspólnie z ESK Wrocław 2016 (ZOBACZ)

Michał Hamburger | Utworzono: 18.06.2015, 14:38
A|A|A

To już oficjalna wiadomość - nasza rozgłośnia to partner Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Prezes Radia i dyrektor Generalny ESK podpisali list intencyjny.

Obecny był przy tym Jan Dworak szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jak mówił na antenie nowy projekt robi na nim bardzo dobre wrażenie:

Krzysztof Maj Dyrektor generalny ESK cieszył się, że jest takie medium, dzięki, któremu projekty Europejskiej Stolicy Kultury będą prezentowane w całości i dotrą do dużej liczby ludzi:

Nasz prezes, Tomasz Duda dodał, że Radio Wrocław Kultura, to medium jedyne w swoim rodzaju:

 

Ideą Europejskiej Stolicy Kultury jest wzajemne poznanie, zbliżenie i dialog międzykulturowy Europejczyków. ESK stanowi ważny element poszukiwania nowej tożsamości zjednoczonej Europy. Miasta noszące tytuł ESK przez rok skupiają na sobie uwagę całej Europy. Mają niepowtarzalną szansę nie tylko wnieść wkład w rozwiązywanie kwestii ważnych dla naszego kontynentu, ale także przyspieszyć swój rozwój i zyskać skuteczną promocję.

Bezpośrednio związana z ESK jest ogólnopolska konferencja organizowana przez Radio Wrocław"Zamieszani w kulturę". Do miasta przyjechali przedstawiciele rozgłośni regionalnych Polskiego Radia oraz przedstawiciele Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dziennikarze, szefowie stacji i osoby odpowiedzialne za finanse omawiają ofertę kulturalną Polskiego Radia.

Miejsce spotkania, czyli Wrocław, nie jest oczywiście przypadkowe - stolica Dolnego Śląska w przyszłym roku będzie Europejską Stolicą Kultury. Zatem konferencja jest doskonałą okazją by rozmawiać o udziale w tym przedsięwzięciu najważniejszych instytucji kulturalnych w mieście. Uczestnicy spotkania odwiedzą m.in. Narodowe Forum Muzyki, Operę, Teatr Muzyczny Capitol, Ossolineum i Halę Stulecia.

Goście z całego kraju poznają też pierwszą odsłonę programu Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. A Radio Wrocław o kulturze wie dużo - to właśnie my stworzyliśmy pierwsze w Polsce radio poświęcone wyłącznie temu tematowi. Radio Wrocław Kultura nadaje w systemie DAB plus oraz w internecie i aplikacjach mobilnych.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować