Zapraszamy na weekend z Radiem RAM

Radio RAM | Utworzono: 12.06.2015, 15:17
A|A|A

fot. Christopher Michel, Licencja Creative Commons, flickr.com

Weekendowe spotkanie z Radiem RAM rozpoczynamy w sobotę o godz. 8. Zanim zdążycie wyjść do kiosków, Janek Pelczar opowie o tym, co ciekawego można przeczytać w weekendowych wydaniach lokalnej i ogólnopolskiej prasy.

Po godz. 10 gośćmi programu „Podróże z Radiem RAM” będą Agnieszka Szczepaniuk i Adam Kmieciak, którzy spędzili półtora roku w Afryce, a przy okazji zrealizowali swoje marzenie – przejechali kontynent na rowerach. Pokonali trasę z Casablanki do Kapsztadu. O wielkiej rowerowej przygodzie opowiedzą w sobotę po godz. 10 w programie "Podróże z Radiem RAM".

W południe na „Sobotnią Kawę z Radiem RAM” zaprasza Anna Fluder, która tym razem spotka się z wrocławską reżyserką filmów dokumentalnych Agnieszką Zwiefką. Kilka dni temu jej film pt. „Królowa ciszy” zdobył Srebrny Róg Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Bohaterką tego dokumentu jest Denisa, nastoletnia Romka z wrocławskiego koczowiska, którą zafascynował świat bollywoodzkich filmów. Agnieszka Zwiefka będzie gościem „Sobotniej Kawy z Radiem RAM” po godz. 12.

Sobotnie popołudnie na antenie Radia RAM jak zawsze należy do Maćka Przestalskiego, który zaprasza na program „Strefa Młodych”. Gośćmi programu będą Agata Iwańska i Joanna Biesiada ze Studenckiego Koła Naukowe Kuchni Molekularnej oraz Tomasz Bojęć, który kończy architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Sam też analizuje edukację architektoniczną w Polsce i prowadzi bloga www.blokblog.pl.

Zestaw dobrej muzyki na sobotni wieczór przygotował Krzysztof Majewski, a w studio Radia RAM pojawi się także gość - Jakub Goleniewski aka Jaq Merner, czyli połowa wrocławskiego duetu Jaq Merner/Matt Peanut. Projekt reprezentantów kolektywu Regime Brigade to połączenie elektroniki, bitowej magii i oryginalnych melodii z urokliwymi sekcjami wokalnymi.

W niedzielę od godz. 8 czeka na was Maciek Przestalski. W programie m.in. rozmowa z twórcami Wrocławskiego Teatru Komedia, którzy zaproszą na „Zemstę” Aleksandra Fredry, którą będzie można zobaczyć właśnie w niedzielę o godz. 17 na Scenie Letniej w Parku Staromiejskim. Muzycznie niedzielny poranek w Radiu RAM pod znakiem płyty „Fundamentals” francuskiego beatmakera znanego jako Onra.

Po godz. 13 wszystkich pasjonatów gotowania zapraszamy na program „Kulinarny Wrocław”. Tym razem spotkamy się z autorką bloga "JaponiaBliżej" Magdaleną Słowik oraz znaną już z „Kulinarnego Wrocławia” Anią Grelą i jej "Sebu-sushi". Tym razem o sushi będzie niewiele, za to poznamy japońską kulturę jedzenia, przepis na esencję zupy czyli dashi (taki nasz bulion), a także dowiemy się jak, przygotować miso i ramen. Na upalny weekend sekrety zielonej herbaty matcha i lody z tejże – a to wszystko w „Kulinarnym Wrocławiu” po godz. 13.

Po godz. 17 „Muzyka Filmowa” a w niej ciąg dalszy tanecznej radości ze ścieżką dźwiękową filmu "Eden". W niedzielny wieczór spodziewajcie się sporej dawki muzyki, nie tylko filmowej. Po godz. 19 Piotr Karwat i „Nie tylko jazzem...”, a program pod znakiem twórczości Charlesa Lee Byrd'a i Stana Getza. Natomiast po godz. 21 za sterami w studio Radia RAM zasiądzie Druh Sławek, a w eterze zapanuje „Najlepszy groove w mieście”.

Bądźcie z nami w ten weekend – Radio RAM zawsze w dobrym tonie!

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować