Noc z Designem już po raz 7. w Galerii Wnętrz Domar

Radio RAM | Utworzono: 11.06.2015, 15:52
A|A|A

Co więcej, myślą przewodnią tegorocznej edycji Nocy z Designem jest “LAS”. W tym roku dominować będą zdrowe, zgodne z duchem czasu przedmioty wykonane z naturalnych materiałów. Tematyczny “Las” zawita również w aranżacji całego wnętrza Galerii Wnętrz Domar. W tym roku również edycja wyjątkowa:

1.Wernisaż wystawy “Marki Dolnośląskie”.
2.Premiera w Polsce wystawy “Las i Łąka”.
3.Dobry smak - dobry design - “Forest live cooking” -  gość specjalny Beata Śmiechowska MasterChef Polska gotuje w tematyce “Lasu”.
4.Oskar Zięta osobiście przywita odwiedzających przy swoim piecu.

Tegoroczna  edycja Nocy z Designem pod hasłem „Naturalnie. Design” to nie tylko nocne wyprzedaże w  Galerii Wnętrz Domar wraz z promocjami i nowościami, jak i również specjalne wydarzenia, podczas którego kuratorzy otworzą swoje wystawy, producenci zaprezentują nowości rynkowe, w tym premiery z międzynarodowych targów iSaloni w Mediolanie, a projektanci spotkają się z przybyłymi gośćmi.

W ramach Nocy z Designem i Designu Udomowionego zaprezentowane zostaną zarówno rodzime, jak i zagraniczne firmy: Fameg, Paged Collection, Noti, Swarzędz Home, Kler i Vox i wiele innych. Pojawią się także inspirujące wystawy, m.in: must have Łódź Design Festival, Welldone, Meble Marzeń, Dobry Tydzień Projektanta 3 czy Przedmioty dobrze zaprojektowane - Klaster Dobry Polski Wzór oraz Samoobsługowe Muzeum / Ziemia - Muzeum Współczesnego we Wrocławiu. Odbędą się również prezentacje książek Uncut, Very Graphic, czy Symbole Polskiego Designu.

Zapraszamy na wernisaż wystawy projektu Galerii Wnętrz Domar - po raz pierwszy w Polsce i na Dolnym Śląsku zaprezentujemy nasze "Marki Dolnośląskie". Będzie można zobaczyć produkty projektantów związanych z regionem Dolnego Śląska, zarówno tych topowych i rozpoznawalnych w skali międzynarodowej, jak chociażby projekty Chors, Ende, LoftLight, Manufaktura Bolesławiec, Monomoka, Zieta Prezessdesign, jak i tych dopiero wchodzących na rynek.

- Noc z Designem tworzy okazję do bezpośredniego spotkania przedstawicieli firm, projektantów i klientów. To także szczególna noc dla wszystkich projektantów, którzy są przekonani, że ich produkty są wyjątkowe, chcą wyznaczać trendy lub być chlubą polskiego designu do podzielenia się i zweryfikowania swoich kreatywnych projektów. Z kolei dla wszystkich chcących lub planujących urządzenie mieszkania to dobra okazja do znalezienia czegoś dla siebie jak i niezwykła gratka, by móc poznać najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. Mamy nadzieję, że Galeria Wnętrz Domar tej nocy wypełni się miłośnikami projektowania i urządzania wnętrz – mówi Jakub Wallner, Dyrektor Galerii Wnętrz Domar.

7. już Noc z Designem ma na celu, poza prezentacją produktów wnętrzarskich najlepszych polskich producentów meblowych i  najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu, wspierać kreatywność i przedsiębiorczości lokalnych marek, wyróżniać młodych projektantów, a przede wszystkim inspirować mieszkańców Wrocławia do obcowania z designem, poznawania i odkrywania tego, co dla nich ciekawe i przydatne.  Dlatego też będzie możliwość spotkania wyjątkowych gości, m.in. Oskara Zięty - architekta, projektanta, cenionego na całym świecie, którego projekty brytyjski magazyn "Wired" nazwał meblami przyszłości.  Na odwiedzających będzie czekać wiele dodatkowych atrakcji, w tym pokaz gotowania Beaty Śniechowskiej, uczestniczki programu MasterChef Polska, która będzie gościem specjalnym dobrego smaku w Przystanku Inspiracja czy występ producenta Szatta, mistrza Polski beatmakerów 2013
w kategorii "live act" mającego na swoim koncie instrumentalny album "Future Voices".

- Cieszymy się, że i tym razem udało nam się zaprosić inspirujące wystawy producentów i projektantów Dolnego Śląska jak i z całej Polski. Nasz program kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych dobrym wzornictwem, a w szczególności do osób, dla których dobry wzór, dobry projekt jest ważnym elementem życia. Chcemy edukować i  uwrażliwić polskiego odbiorcę na piękno i funkcjonalność przestrzeni i rzeczy, którymi się otacza. Niech to będzie również świetna okazja zagłębienia się w świat design, czy wręcz rozpoczęcia swojej przygody z dobrym wzornictwem – dodaje Dagmara Płoszajska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz Domar.

Chcąc skrócić dystans pomiędzy projektantami, architektami a klientami również podczas tegorocznej Nocy z Designem swoją premierę będzie miała Strefa Architekta, nowa strefa będącej miejscem spotkań projektantów z klientami, a także platforma wymiany wiedzy i wzajemnej edukacji. Dobry design i architektura oddają charakter Wrocławia, miasta kreatywnego i przedsiębiorczego, dlatego Galeria Wnętrz Domar otwiera swoje progi i zaprasza wszystkich wrocławian do rozmowy, dyskusji o jakości i stanie polskiego designu.

7. Noc z Designem odbędzie się w Galerii Wnętrz Domar, ul. Braniborska 14, Wrocław w godzinach 20:00 – 24:00. Wstęp na wszystkie wydarzenia w tym dniu jak i parking są bezpłatne. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy na wykłady czy spotkania z projektantami. Organizatorem wydarzenia jest Galeria Wnętrz Domar. Więcej informacji: www.domar.pl


REKLAMA

To może Cię zainteresować