Daję Głowę 2015

Radio RAM | Utworzono: 01.06.2015, 11:56
A|A|A

dajeglowe.pl

30 fryzjerów będzie czekać w niedzielę, 14 czerwca od godziny 12.00 na pl. Solnym we Wrocławiu, na chętnych, którzy zechcą wesprzeć II edycję akcji społecznej "DAJĘ GŁOWĘ" i ściąć włosy. Celem jest wsparcie kobiet chorych na raka.

Ambasadorką akcji i jednocześnie prowadzącą jest Mariola Bojarska-Ferenc. Zaproszenie przyjęły również Justyna Szafran oraz Ilona Felicjańska. Gościem Honorowym akcji będzie Wicemarszałek Ewa Mańkowska, odwiedzi nas Artur Partyka, Staszek Soyka i Przemysław Saleta oraz Michał Olszański.

Tego dnia na pl. Solnym mężczyźni i kobiety mogą BEZPŁATNIE przyciąć, skrócić lub zgolić włosy, wspierając swoim gestem kobiety chore na raka. Za każdą przystrzyżoną głowę sponsor akcji wpłaci pieniądze dla Stowarzyszenia Zawsze Kobieta, które działa aktywnie od lat na rzecz kobiet chorujących na nowotwór. Ilu chętnych, tyle razy sponsor wpłaci umówioną kwotę na rzecz Stowarzyszenia.

Akcja jest pierwszą taką w Europie, a może i na świecie. Do jej organizacji „zainspirowała" choroba nowotworowa kobiet. Agnieszka Sawczyńska z firmy Relatis, organizator akcji, postanowiła zjednoczyć ludzi dla wspólnej idei – solidaryzmu z kobietami chorymi na raka, niejednokrotnie łysymi i izolowanymi społecznie. Pomogli ludzie dobrej woli, rewelacyjni sponsorzy pomogli zorganizować akcję.

Wszyscy chętni do udzielenia wsparcia chorym kobietom, 14 czerwca mogą skorzystać z usługi 30 fryzjerów ze studia fryzjerskiego Krzysztofa Kuleszy, którzy w godzinach 12-20 będą bezpłatnie świadczyć swoje usługi.

- Zapraszamy wszystkich, młodych, starszych, także dzieci... Chciałabym podkreślić, że nie trzeba golić się na zero. Wystarczy kosmyk, żeby wesprzeć chore panie. Dla łysych, ale chętnych uczestników mamy info, że mogą oddać włosy na łydkach, plecach, nawet z klatki piersiowej .... Na potrzeby peruki poszukujemy natomiast osób z dłuższymi włosami... 25-30 cm równych, niefarbowanych włosów to byłby wielki gest dla kobiety, która czeka na perukę z naturalnych włosów;) Na scenie będziemy mówić także o chorobie nowotworowej. Odwiedzi nas psycholog, dowiemy się dużo o niedożywieniu podczas choroby oraz spotkamy się z chorującymi kobietami. Powiedzą, jak się czują i czego oczekują od nas, zdrowych, podczas tych trudnych dla nich dni.

W trakcie akcji "DAJĘ GŁOWĘ" o dobre samopoczucie uczestników zadbają tancerze i wokaliści. Między innymi wystąpią Gracjan Kalandyk - finalista The Voice of Poland.

REKLAMA

To może Cię zainteresować