Zajezdnia rozebrana na części pierwsze

Radio RAM | Utworzono: 25.05.2015, 15:14
A|A|A

fot. Sylwia Jurgiel

Zajezdnia rozebrana na części pierwsze - trwa budowa Centrum Historii przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. W tej chwili na placu po dawnej zajezdni autobusowej można zobaczyć prawdziwie powojenny  krajobraz. Kilka ścian i główna brama - tyle zostało po głównym budynku, w którym ma funkcjonować muzeum opowiadające o Wrocławiu. Rozebrano m.in. konstrukcję stalową z XIX wieku - mówi nam projektant Zbigniew Maćków:

Te elementy będą montowane za kilka tygodni. Budowlańcy rozebrali też część ścian, ale nie wszystko nada się do ponownego wykorzystania - dodaje Urszula Badura z Zarządu Inwestycji Miejskich:

Centrum Historii "Zajezdnia" we Wrocławiu ma kosztować 36 milionów złotych i ma być turystyczną atrakcją na miarę Afrikarium przy ZOO. Muzeum ma być gotowe w lutym przyszłego roku, pierwsza wystawa zostanie otwarta w sierpniu.

Będzie je prowadzić Ośrodek Pamięć i Przyszłość. Dyrektor Marek Mutor ponawia apel do mieszkańców o przynoszenie pamiątek związanych z legendarną zajezdnią, gdzie w latach 80. trwały solidarnościowe strajki:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować