Zapraszamy na weekend z Radiem RAM

Radio RAM | Utworzono: 22.05.2015, 16:25
A|A|A

fot. Capgemini

Spotykamy się w sobotę o godz. 8. Tym razem studio Radia RAM przenosi się do siedziby firmy Capgemini, która organizuje Dzień Otwartych Drzwi. Dla nas to okazja, aby porozmawiać w Radiu RAM o tym, jak rozwija się rynek firm zajmujących się nowymi technologiami. Janek Pelczar i jego goście opowiedzą, jak powstają aplikacje ułatwiające nam życie, gdzie i jak można z nich korzystać.

Po godz. 12 Anna Fluder zaprasza na program „Sobotnia Kawa z Radiem RAM”. Tym razem spotykamy się z doktorem Jerzym Kaweckim z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego. Będzie to rozmowa dla miłośników kryminałów, ale w dawce, jakiej do tej pory nie znali!

W oparciu o mroczne, często drastyczne zdarzenia, które miały miejsce we Wrocławiu, dr Kawecki wspólnie z Markiem Krajewskim, napisali mrożące krew w żyłach historie zebrane w książce "Umarli mają głos".
To będzie bardzo mocna „Sobotnia Kawa z Radiem RAM”, bo w towarzystwie doktora Kaweckiego podążać będziemy śladami morderców na cmentarze i staniemy przy stole sekcyjnym.

Po godz. 17 „Strefa Młodych Radia RAM”, w której wracamy na Akademię Muzyczną. Prof. Krystian Kiełb podsumuje kończący się rok akademicki i opowie o najbliższych planach, a Adam Porębski mówił będzie studiowaniu na tej uczelni. Odwiedzimy też wrocławską SWPS, bo tam w piątek rozpoczyna się ogólnopolska konferencja poświęcona humanistyce i naukom społecznym.

Sobotni wieczór to dużo dobrych dźwięków aż do północy, które przygotował Krzysiek Majewski. W studio Radia RAM pojawi się także Kuba Żary, znawca muzyki australijskiej. Okazją do jej prezentacji jest silny zestaw zespołów z Australii na tegorocznym festiwalu Opener.

O muzyczną oprawę niedzielnego poranka zadba Maciek Przestalski. Na 89,8 FM przede wszystkim jazz i prezentacja wydanej kilkanaście dni temu doskonałej płyty "The Epic" Kamasi Washingtona.

Niedzielne popołudnie to spotkanie z programem „Kulinarny Wrocław”. Tym razem zaserwujemy pozytywny zastrzyk z witamin i energii. Jak ważna dla naszego dobrego samopoczucia jest dieta? Dlaczego koktajle owocowo-warzywne i strączki mogą odmienić kolory dnia każdego? O tym w „Kulinarnym Wrocławiu” opowie Marta Kierzkowska-Grzybek, autorka strony www.kuchnianaturalna.blogspot.com, doradca żywieniowy i biotechnolog.

Po godz. 17 niedzielne spotkanie z muzyką filmową, na które zaprasza Janek Pelczar. W programie ścieżka dźwiękowa z filmu „Mad Max” (zarówno oryginalnego, jak i najnowszego). Pojawią się też wyjątkowe kompozycje z gry komputerowej „Wiedźmin 3: Dziki gon”.

Muzykę na niedzielny wieczór przyszykowali Krzysiek Majewski i tradycyjnie Druh Sławek.

Bądźcie z nami w ten weekend – Radio RAM zawsze w dobrym tonie!

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować