Europejski Dzień Dziecka z Radiem RAM

Radio RAM | Utworzono: 24.05.2015, 14:34
A|A|A

zdjęcia: Anna Skupień/Joanna Mazurek

Z okazji Dnia Dziecka Radio RAM zaprosiło na twórcze i pełne zaczarowanych podróży po Europie spotkanie w Domu Handlowym Renoma. Atrakcji nie zabrakło, brakowało za to czasu na nudę.

W specjalnym studiu Radia RAM Ania Fluder spotkała się mieszkającymi we Wrocławiu obcokrajowcami, którzy opowiedzieli m.in. o tym, jak w ich krajach obchodzony jest Dzień Dziecka. Na 89,8 FM byli z nami m.in. Terry Clark-Ward z Anglii oraz Marcello Murgia z Włoch.

Na miejscu, w Domu Handlowym Renoma, Mistrz Polski we Florystyce poprowadził rodzinne warsztaty plastyczne, podczas których wyruszyliśmy na europejską eskapadę. Przy pomocy patyków, drutu i materiałów recyclingowych nauczyliśmy się budować m.in.: wieżę Eiffla, Pałac Kultury i Nauki, Akropol czy Krzywą Wieżę w Pizie. Nie zabrakło też zabawy z techniką kolażu, budowli z plasteliny i rysunków kredkami świecowymi.

Przez cały tydzień, od 23 maja, na antenie Radia RAM prowadziliśmy dziecinnie łatwy i zabawny konkurs poprzedzający nasze spotkanie w Renomie. W zabawę „gRAMy w europejskie skojarzenia” codziennie wręczaliśmy prezenty od Domu Handlowego Renoma. Natomiast w piątek 29 maja, na finał, słuchacze mogli ubiegać się o nagrodę główną: wart 4 tys. zł bon na rodzinny wyjazd do Europa-Parku ufundowany przez Renoma. Tę nagrodę otrzyma pan Piotr Skibiński.

REKLAMA

To może Cię zainteresować